Chrome.exe, Google Chrome tarafından virüs olarak algılandı

İsimli kişi

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce enteresan bir olay yaşandi. Chrome kendi virüs olarak algıladı, bu normal mi?
Kaspersky Total Security tarama yaptim.
Malwarebytes'la tarama yaptim.
BitDefender'la tarama yaptim.
ESET ile tarama yaptim.
Hiçbir şey yok niye kendini virüs olarak algiladi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220629-191736_YouCut - Video Editor.jpg
    Screenshot_20220629-191736_YouCut - Video Editor.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleyen: Moderatör:
False-positive vermiş olabilir. Kendi sitesinden mi indirdiniz? Chrome ne zamandır antivirüs programı oluyor bu arada? Zaten, Chrome'un zararlı dediğine fazla güvenmemek lazım bence.

@okinotfound Chrome'u bile gezginlerden ya da farklı sitelerden falan indirecek kişiler yoktur bence.

Evet kendi sitesinden.

Yanlış tepki vermiş olabilir. Zaten orada, bu dosya türü zarar verebilir diyor .exe olduğu için. Farklı bir şey indir yüksek ihtimal gene aynı söyler.

Bu bir Reputation sistemi. İndirilen dosyanın ne kadar yaygın olduğunun test edilip sınıflandırılmasına dayanıyor. Kendine zararlı dediğine göre Avast'ın yolundan gitmeye başlamış sanırım.
Chrome ne zamandır antivirüs programı oluyor bu arada?
Yanlış hatırlamıyorsam Chromium sistemlere entegre tarama özelliği gelmişti, Chrome birkaç yıl kadar önce bu sistemi ilk olarak ESET altyapısı ile kullanmaya başladı, Edge de Microsoft altyapısı ile. Chrome daha sonra ESET altyapsını bıraktı diye biliyorum, hatta bu özelliğin kaldırıldığını duymuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı