Çözüldü Chrome güncelleme sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

John CONNOR1984

Decapat
Daha fazla  
Chrome güncelleme sonrası açılmıyor ve bu hatayı veriyor aynı sorunu yaşayan var mı?
Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Ben bu sorunu Windows 10 Enterprise 2015 Ltsb sürümünde yaşadım. Ltsc 1809 sürümüne geçtim ama Firefox kurdum şimdilik chrome yeni güncelleme yayınlarsa o zaman kurmayı deneyecegim.

Sorun 1809 sürümünde olmadı gayet normal bir şekilde çalışıyor.

Windows 10 1507 sürümünde sorun düzelmiş sıkıntısız çalışıyor.
Bir Uninstaller programı kullanarak Chrome tarayıcısını kaldırıp orijinal yerden tekrar kurmayı deneyin. Aynı hatayı aldığınız takdirde chrome.dll dosyasının dosya konumuna ulaşarak yerine olup olmadığına emin olun.

Bu güncellediğiniz Chrome sürümündeki genel bir sorun sanırım, birkaç saat önce başka kullanıcılarda da aynı hata oluşmuş. Yeni bir güncelleme bekleyebilirsiniz çok geçmeden geleceğini düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu güncellediğiniz Chrome sürümündeki genel bir sorun sanırım, birkaç saat önce başka kullanıcılarda da aynı hata oluşmuş. Yeni bir güncelleme bekleyebilirsiniz çok geçmeden geleceğini düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mutlaka öyle olması gerek şimdiye kadar bu sorunla hiç karşılaşmamıştım.

Eski Windows sürümünde sorun yaşandığını da belirtmişler. Windows sürümünüzü güncelleyin.

Tarayıcılar eski Windows'lara göre geliştirmeyi uzun süredir bıraktılar. Windows 7, 8 ve 8.1 geliştirme süreci bittikten sonra benzer durum Windows 10'un eski sürümlerine de uygulanıyor.

Modlu veya düşük kaynak tüketiyor diye kullanılan eski sürümler de büyük ihtimalle bu sorunu yaşayacak. Google'un bu sorunu çözeceğini sanmıyorum. Microsoft'un desteği kestiği sürümleri Windows 10/11 kapmasında görmeyeceğine ve destek vermeyeceğine garanti verebilirim.

Bir önceki yorumumda attığım bağlantılarda da buna değinilmiş. Chrome'un bu sürümü ihtiyaç duyduğu bir Windows bileşenine ulaşamadığı için hata veriyor, hatayı alan diğer kullanıcılarda çok eski Windows versiyonları kullandıkları için sorunlarla karşılaşmışlar, eğer sizde de aynı durum geçerliyse yeni bir Windowsa geçmelisiniz veya eski Chrome sürümlerini bulup bir süre daha kullanabilirsiniz ancak bir zaman sonra eski Chrome sürümleri sitelerde uyumsuzluğa yol açabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı