Chrome güncellendikten sonra her şey gitti

@Cage00 Extensity uzantısını Edge zararlı olarak algılayıp kaldırdı. Mağaza sayfasına da ulaşılamıyor.

Chrome mağazasında duruyor ama bence zararlı bir şey varsa yakında Google mağazasından da kaldırılır.

Onun yerine şu uzantıyı buldum. Sana da tavsiye ederim.
Valla kral bende canavar gibi çalışıyor. Sıkıntı çıkarsa vermiş olduğun eklentiyi değerlendiririz.

Merhaba,
Dün gece bilgisayarım çok ağırlaşmıştı. Registry ve sistem temizliği yaptım.
Diski birleştirdim ( hala eski bir laptop kullanıyorum - hard disk SSD değil )

Sorun şu ki sağ tuşa ekli ne kadar eklenti veya özellik varsa hepsi kayboldu. Buna inanamıyorum.

AdBlock, onetab, lastpass, uBlock, IDM, trufflepiggy web Search, gibi birçok eklentim devre dışı hiçbirisinin sağ tıklamaları çalışmıyor. Hangi siteye girersem gireyim reklamları engelleyemiyorlar. Sayfalara sağ tıkladığım zaman hiçbir seçenek yok. İlk defa kurulmuş bir Chrome gibi oldu. Hiçbir şey kurulu değil gibi ama eklentiler kurulu ve güncel durumda. Bu durumun sebebi nedir?

Sağ tuş eklentilerim olmadan Chrome hiçbir işe yaramaz benim için. Bu sorun neden kaynaklanıyor?
Gerçekten çok sinirliyim. Tarayıcı değişikliğine gitmek zorunda kalacağım. Google Chrome tabanlı aynı eklentileri ve ayarları yapabileceğim bir tarayıcı bulmam gerekiyor. Ama Chrome'a da alıştım. Ondan ayrılmak da istemiyorum. Ayrıca Google Chrome tarayıcısını açtığımda karşıma oturumu açın kullanıcı adı ve şifre gerekiyor, şifre girerek oturum açmam isteniyor. Google Chrome tarayıcısını her açtığımda karşıma bu pencere geliyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. @Silinen üye

Brave Chromium tabanlı ve reklamları iyi engelliyor. Chrome yakında manifest V3 ile reklam engelliyicilerinin işini bitirecek.

Brave Chromium tabanlı ve reklamları iyi engelliyor. Chrome yakında manifest V3 ile reklam engelliyicilerinin işini bitirecek.

Biterse bitsin kral :)
Brave de diğer önemli tarayıcılarda hepsi Chrome tabanlı...
Ayrıca biri gider biri gelir. Seçenek mi yok...İsterseler hepsi reklam engelleyici eklentilerini kaldırsınlar. O zaman hiçbirini kullanmam. Bu kadar aç köpek olunmaz. Para kazanacaklar diye ben aptal saptal reklamlarla algımı kirletemem. Elbet seçenekler türer.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Cage00 Zaten engelleyemezler. Google güvenlik için de bu kararı alıyor. Ama büyük oranda sorun reklam engelleyiciler. Google sadece YouTube'dan para kazanmıyor. Siteler üzerinden de kazanıyor. Reklam geliri daraldıkça, aslında interntteki çoğu sitenin ayakta durması zorlaşıyor.

Twitter, Instagram, Facebook gibi platformlar ise içerisinde bir tarayıcıymış gibi sistem oluşturuyorlar. Aslında odakları daha çok bununla savaşmak bence. Site sahiplerini pek düşünmüyorlar. Tabii onları da unutmamak lazım.

Şu an V3 göre geliştirilen uBlock Origin ve AdGuard uzantısı var. Bu uzantılar şu halleriyle bile gayet iyi çalışıyor. Brave'in reklam engelleyicisi ile aynı değerleri veriyorlar. Sadece sağ tık ile öğe engelle yok. Brave performans tarafında gidişat olarak Firefox'a benzediğinden pek önermiyorum. @Tntlost

Ayrıca Next, AdGuard DNS gibi çözümler var. AdGuard'ın uygulaması falan var.

Yani uzantıları komple engelleseler de kullanıcılara bu konuda engel olamazlar. Yapılacak şey basit reklam konusunda daha mütevazi ve site arayüzlerinde daha rahatsız etmeden kullanmayı öğrenmeleri gerekiyor. Mesela Twitter, Instagram ve Facebook reklamları bu konuda başarılı. YouTube, Twitch gibi siteler, özellikle Twitch video reklamın ne kadar saçma olduğunu anlamıyor.

Yani uzantıları komple engelleseler de kullanıcılara bu konuda engel olamazlar. Yapılacak şey basit reklam konusunda daha mütevazi ve site arayüzlerinde daha rahatsız etmeden kullanmayı öğrenmeleri gerekiyor. Mesela Twitter, Instagram ve Facebook reklamları bu konuda başarılı. YouTube, Twitch gibi siteler, özellikle Twitch video reklamın ne kadar saçma olduğunu anlamıyor.
Bende engel olamazlar diyorum. Twitch de beni deli ederdi o yüzden ublock kurmuştum hatta iki reklam engelleyici kurmamın sebebi twitch di...Gel gelelim twitch izlemeyi de bıraktım. Bana sohbet ve beyin fırtınası dışında boş beleş bir mecra gibi geliyor. Topluluğa ekran paylaşmak saçma geliyor. Oyun oynarsam oynarım neden başkaları beni izlesin diye bir dünya masrafa gireyim. Neden yüksek upload olan bir internet paketiyle insanlara yayın yapayım. Üstelik bir de neden yayıncıyı izlerken reklam izleyeyim. Gider çevremle toplaşır ekranı paylaşmadan ghosting yapmadan oyunumu oynarım. Girdiğin her sitede varsayılan olarak reklam kapalı gelse ve kimlerin sponsor olduğunu, kimlerle çalıştığını görmek için açabileceğin bir seçenek olsa daha temiz bir iş olur. Youtube de de saçma evet reklamı bir tek televizyonda birde pazarlama anlamında reklam en iyi instagramda yapılır...Gayet temiz bir durum...Sonuç olarak gidenin yeri doldurulmak içindir.

@Cage00 zaten engelleyemezler. Google güvenlik için de bu kararı alıyor. Ama büyük oranda sorun reklam engelleyiciler. Google sadece YouTube'dan para kazanmıyor. Siteler üzerinden de kazanıyor. Reklam geliri daraldıkça, aslında interntteki çoğu sitenin ayakta durması zorlaşıyor.

Twitter, Instagram, Facebook gibi platformlar ise içerisinde bir tarayıcıymış gibi sistem oluşturuyorlar. Aslında odakları daha çok bununla savaşmak bence. Site sahiplerini pek düşünmüyorlar. Tabii onları da unutmamak lazım.

Şu an V3 göre geliştirilen uBlock Origin ve AdGuard uzantısı var. Bu uzantılar şu halleriyle bile gayet iyi çalışıyor. Brave'in reklam engelleyicisi ile aynı değerleri veriyorlar. Sadece sağ tık ile öge engelle yok. Brave performans tarafında gidişat olarak Firefox'a benzediğinden pek önermiyorum. @Tntlost

Ayrıca Next, AdGuard DNS gibi çözümler var. AdGuard'ın uygulaması falan var.

Chrome'yi bırakıp Brave geçme zamanı geldi bile reklam engelleyicilerini kaldırırsalar kimse suratına bakmaz.

Biterse bitsin kral :)
Brave de diğer önemli tarayıcılarda hepsi Chrome tabanlı...
Ayrıca biri gider biri gelir. Seçenek mi yok...isterseler hepsi reklam engelleyici eklentilerini kaldırsınlar. O zaman hiçbirini kullanmam. Bu kadar aç köpek olunmaz. Para kazanacaklar diye ben aptal saptal reklamlarla algımı kirletemem. Elbet seçenekler türer.

Hocam reklam engelleyici kullanmamın asıl sebebi saçma sapan +18 vs reklam çıkması ve bir şey indirirken arada istenmeyen dosyalarda iniyor. YouTube'da ise aşırı zaman kaybı 5 saniye olsa neyse 20 saniye atlanmayan reklam nedir?

Chrome'yi bırakıp Brave geçme zamanı geldi bile reklam engelleyicilerini kaldırırsalar kimse suratına bakmaz.

Hocam reklam engelleyici kullanmamın asıl sebebi saçma sapan +18 vs reklam çıkması ve bir şey indirirken arada istenmeyen dosyalarda iniyor. YouTube'da ise aşırı zaman kaybı 5 saniye olsa neyse 20 saniye atlanmayan reklam nedir?
Brave de reklamları iyi bir şekilde engellemiyor diyorlar. Güncel sürümünde bu iyileştirilmiş mi bilmiyorum. Daha hızlı olduğu da yazılmış. Lanet olasıca chrome tarayıcısına alıştım ya sanki diğer tarayıcılar beni doyuramazmış gibi hissediyorum. Bakalım ileriki zamanlarda ne olacak. Şimdilik chrome ile iyiyim. Zamanı gelince brave gibi tarayıcılara geçerim. Hem bakarsınız chrome vaatlerini uyguladığında brave de buna karşılık çok daha gelişmiş bir sürümle bizi karşılar. İşte o zaman mükemmel olur.

Brave de reklamları iyi bir şekilde engellemiyor diyorlar. Güncel sürümünde bu iyileştirilmiş mi bilmiyorum. Daha hızlı olduğu da yazılmış. Lanet olasıca Chrome tarayıcısına alıştım ya sanki diğer tarayıcılar beni doyuramazmış gibi hissediyorum. Bakalım ileriki zamanlarda ne olacak. Şimdilik Chrome ile iyiyim. Zamanı gelince Brave gibi tarayıcılara geçerim. Hem bakarsınız Chrome vaatlerini uyguladığında Brave de buna karşılık çok daha gelişmiş bir sürümle bizi karşılar. İşte o zaman mükemmel olur.

Dediğim seye çok mantıklı cevap yazıp gülmüşsünüz. Caps Lock açıp hahaha yazmadığınız kaldı anladık Google fanısın.

Dediğim seye çok mantıklı cevap yazıp gülmüşsünüz.
Caps Lock açıp hahaha yazmadığınız kaldı anladık Google fanısın.
20 saniye video reklamı nedir dediniz ona güldüm. Google fanı falan değilim. Hiç bir şeyin fanı değilim hatta. Ne takım tutarım ne bir şeyin peşinden körü körüne koşarım. Sadece alışkanlıklarımı değiştirmem için sağlıklı nedenler ve diğer alternatifleri konusunda iyi geliştirmeler olursa chrome kullanmayı bırakabilirim dedim. Gereksiz alınganlık yapmışsın...Neyse, hadi başarılar...

Geri
Yukarı