Chrome indirme hızı düşük

522223

Decapat
Merhaba TT'den 50 Mbps bir paket kullanıyorum Steam Epic Games veya Xbox gibi mağazalardan sürekli 5.9 6.2 mb/sn gibi hızlar alırken Chrome üzerinden indirme yapmak istediğimde bu hız 1.8 mb/sn ye kadar düşüyor. İndirme yaptığım siteler güvenilir siteler çoğunlukla, örneğin Microsoft'tan Windows imajı indirirken vs. biraz gezdim bu konuda IDM önerilmiş. IDM ile gereken hızı alıyorum fakat bir de indirme yapmak için bir programa para vermek istemiyorum o da ikinci planda böyle şeylerde 3. taraf program kullanmayı sevmiyorum. Ne yapabilirim acaba? Parallel download ayarını açtım fakat bir değişiklik olmadı. Başka bir tavsiyeniz var mı acaba? Teşekkürler.

Merhaba TT'den 50 Mbps bir paket kullanıyorum Steam Epic Games veya Xbox gibi mağazalardan sürekli 5.9 6.2 mb/sn gibi hızlar alırken Chrome üzerinden indirme yapmak istediğimde bu hız 1.8 mb/sn ye kadar düşüyor. İndirme yaptığım siteler güvenilir siteler çoğunlukla, örneğin Microsoft'tan Windows imajı indirirken vs. biraz gezdim bu konuda IDM önerilmiş. IDM ile gereken hızı alıyorum fakat bir de indirme yapmak için bir programa para vermek istemiyorum o da ikinci planda böyle şeylerde 3. taraf program kullanmayı sevmiyorum. Ne yapabilirim acaba? Parallel download ayarını açtım fakat bir değişiklik olmadı. Başka bir tavsiyeniz var mı acaba? Teşekkürler.
IDM deneme sürümünde kısıtlama yok sadece süre var süre bitersede GitHub - J2TEAM/idm-trial-reset: Use IDM forever without cracking bu uygulama ile sıfırlarsın açık kaynak kodlu. İndirmek için: https://github.com/J2TEAM/idm-trial-reset/releases/download/v1.0.0/IDM.Trial.Reset.v1.0.0.zip Bu arada ben FDM vs. açık kaynak ücretsiz indirme programlarını deniyorum hızım daha düşük oluyor bence IDM best.

IDM deneme sürümünde kısıtlama yok sadece süre var süre bitersede GitHub - J2TEAM/idm-trial-reset: Use IDM forever without cracking bu uygulama ile sıfırlarsın açık kaynak kodlu. İndirmek için: https://github.com/J2TEAM/idm-trial-reset/releases/download/v1.0.0/IDM.Trial.Reset.v1.0.0.zip bu arada ben FDM vs. açık kaynak ücretsiz indirme programlarını deniyorum hızım daha düşük oluyor bence IDM best.

IDM indirdikten sonra arka planda açıkken Steam indirme hızımın çok dalgalandığını fark ettim. Arkadan programı kapatınca normal stabil haline döndü. Sebebi ne olabilir acaba?

Geri
Yukarı