Çözüldü Chrome Open Plugins Virüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstediği çözümü uygulasın. Fakat Emircan'ın dediğini yapın direktifini reddediyorum. Neyse ceza yemeyelim, nitekim bunun konu ile alakası yok.

Her zaman teşhis raporu gerekmez.
Yanlış. Zararlıya yaklaşım teşhis ile olur.
Hocam biz eşek başı mıyız burada?
Kendinizi öyle görüyorsanız birşey diyemem, benim isteyeceklerimi o yazmış bende onun dediklerini yapmasını istedim. Sen yazsaydın seni de diyecektim.
Bazı problemlerin sabit çözümleri olur.
Bu problem değil, bir zararlı içeriktir ve sabit çözümler her zaman bunda işlemez ve işi çıkmaza sokabilir.

Hocam bu komutlar ne işe yarıyor ? Merak ettiğimden soruyorum.
Grup ilkesi ayarları klasörünü silmesini ve ayarlarını varsayılana çekmesini sağlar.

Merhaba değerli bilgili arkadaşlar. Maalesef yazılan çözüm yollarından hiçbiri etkili olmadı. (Open Plugins kalkmadı) Virüsler silindi gibi fakat Open Plugins eklentisi hala yapışmış duruyor bir köşesinde Chrome'un. Reklam sayfası açmıyor, aramayı yönlendirmiyor fakat orada bir köşede sinsi sinsi duruyor hala.

Bilgisayarımın dosya sistemi çökmüş gibi ; herhangi bir klasörü yeniden isimlendirmek istediğimde veya yeni klasör oluşturduğumda "bu klasör açık olduğundan gerçekleştirilemiyor" deyip "Yeni klasör" isminde isimlendiriyor. Sildiğim dosyaların "Sağ tık>Yenile" yaparak kalktığını görebiliyorum. Sildiğim anda yok olmuyorlar. Klasör silerken sürekli sistem dosyası "Thumbs" içeriyor emin misiniz diye soruyor.

Bilgisayarımın aldığı hasar şimdilik bu kadar. Belirttiğiniz raporları hazırlayıp en kısa sürede ileteceğim. Bahsettiğim hasarları ise nasıl gidereceğim hakkında bir fikrim yok. Bilgisayarımda çok önemli çalışma dosyalarım, önemli şirket bilgilerim ve portfolyom olduğu için format en son düşüneceğim şey.

Her birinize desteğiniz için teşekkür ederim. Raporları ileteceğim.

Yedeğini alamaz mısınız? Veya bir Cloud ortamına aktaramaz mısınız? Dosyaları.

Diğer taraftan.

Sizin bir Team Viewer desteğine ihtiyacınız var gibi duruyor.

Maalesef yazılan çözüm yollarından hiçbiri etkili olmadı.
Konuda çözüm sunan sadece Michael var ve olmadığını söylüyorsunuz. Ben rapor istedim ama hala onlar yok. O yüzden çözümler demeniz yanlış. Daha söyleyeceklerimi yapmadınız bile.

Konuda çözüm sunan sadece Michael var ve olmadığını söylüyorsunuz. Ben rapor istedim ama hala onlar yok. O yüzden çözümler demeniz yanlış. Daha söyleyeceklerimi yapmadınız bile.

Emirhan beyin yazdığı ilk rehberdeki programı denedim. Aynı şekilde sosyal>güvenlik başlığı altındaki benzer konulardaki çözümleri de denedim. Bunun sonucunda etkili olmadı dedim.

Bilgisayarda Open Plugins eklentisini kimlik ismiyle aratıp dosyalarını tekrar sildiğimde Chrome'dan kalktı. Sorunum şu anda çözülmüş durumda. "kmafpcnknacbcgigikdfmjfnmimhpkkg" kimlik ismini aratıp dosyaları silmem yeterli oldu.

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bunu modlar ilk posta eklese olur mu? Çözüm bana biraz garip gelse de. Gerçi sizin rapor gelmedi Murat Bey.

Combofix programını indirip çalıştırın (önce windows uyumluluğunu kontrol edin). Faydası olacağını düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı