Çözüldü Chrome "Status_access_vıolatıon" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tango1neverdies

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Chrome Opera'da sürekli hay aksi uyarısı alıp sürekli hata alıyorum.
Hata kodu: Status_access_vıolatıon
Ne yaptıysam sorunu çözemedim, donanım hızlandırmayı açıp kapatmak, reklam engelleyiciyi açıp kapattım vs.
ve arada sırada mavi ekran hatası alıyorum, Windows 10 Pro kullanıyorum lisanslı.

Dosya Ekleri

• crome sorun.jpg
    crome sorun.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 68
Çözüm
Evet sorunu çözdüm 6000 MHz stabil kullanıyorum stabil şu an hiç crash yok.
En son sürüm BIOS güncellemesi çoğu şeyi düzeltti.
Ama 13900k işlemcim bozuk çıktı 20 günde yenisini verdiler bende 14900k ile değiştim.
Bende çok şaşırmıştım. Biraz voltaj vererek 7200 MHz kullanıyordum bu arada. Windows format atarken hata verdi sorun orada çıktı.

Ciddimi diyorsun hocam? Benim de 13900k var. Ne arızasıymış peki?

RAM hızınızı kaça cektiniz hocam?

Hocam bu soruna cozum bulabildiniz mi?

Ayrıca Intel ve anakart firmaları sıkıntıyı biliyorlar en son gelen BIOS güncellemesi çoğu şeyi düzetti.
PUBG gibi işlemci yoran crash veren oyunda şu an her şey süper durumda. RAM'leri 7600 MHz olan bir RAM alacağım CL 36 değerinde bakalım 7600 MHz kullanabilecek miyim?
Anakart ve RAM hatası kesinlikle değil tek tek denedim. Kesinlikle işlemci. Ankara'da DFS bilgisayardan almıştım. 15 iş gününde çözülüyor ya yenisini veriyorlar ya da fatura miktarını hesabınıza yatırıyorlar.

Sizde bu status Access violation sorunu üzerine gönderdiniz değil mi? Garantiye gönderirken arıza olarak ne yazdınız hocam? Bende aynısını yazayım.

Sizde bu status Access violation sorunu üzerine gönderdiniz değil mi? Garantiye gönderirken arıza olarak ne yazdınız hocam? Bende aynısını yazayım.
yok kral ben de format atarken sorun çıktı oradan anladım 2-3 ay senin aldığın şekilde hatalı kullandım. Format atarken windows kurulumunda sürekli hata aldım. Her parçayı tek tek denedim. Yedekte 14900k var bende kutulu duruyordu onu taktım sorun düzeldi. Bende götürdüm verdim. Status Access violation ve kurulum yaparken ki sorunu söyledim. Başkada bir şey yapmadım.

Yok kral ben de format atarken sorun çıktı oradan anladım 2-3 ay senin aldığın şekilde hatalı kullandım. Format atarken Windows kurulumunda sürekli hata aldım. Her parçayı tek tek denedim. Yedekte 14900k var bende kutulu duruyordu onu taktım sorun düzeldi. Bende götürdüm verdim. Status Access violation ve kurulum yaparken ki sorunu söyledim. Başkada bir şey yapmadım.

Peki size paranızımı verdiler yoksa yeni işlemci mi? Yani sıfır 13900k verseler yine yapma ihtimali var. Keşke 14. nesil verseler.

Peki size paranızımı verdiler yoksa yeni işlemci mi? Yani sıfır 13900k verseler yine yapma ihtimali var. Keşke 14. nesil verseler.
Sıfır 13900k verdiler. Bende üstüne para verdim birinden 14900k aldım.
Anakartım Asus Rog strix Z-790 H ramleri yine 6000 üstü kullanamıyorum. Benimde derdim bu.
Gskill 7600 mhz ram var kullanamıyorum.

Anakartım ASUS ROG STRIX Z-790 h RAM'leri yine 6000 üstü kullanamıyorum. Benim de derdim bu.
G.Skill 7600 MHz RAM var kullanamıyorum.

13900k işlemcim var.
ASUS 790 Maximus Hero var.
32 GB 7600 MHz G.Skill RAM var. 6800'e kadar kullana bildim.

7200 ve 7600 de acılmadı ekran. 6800 de açıldı. Ama status Access hatasını formatdan sonra almaya başladım.
Ama şu an 6000'e cektim sıkıntısız kullanıyorum. Sanırım kaderimiz aynı.

Anakartım ASUS ROG STRIX Z-790 h RAM'leri yine 6000 üstü kullanamıyorum. Benim de derdim bu.
G.Skill 7600 MHz RAM var kullanamıyorum.

Hocam selam. Hocam az önce 14900k işlemcimi sipariş verdim. Bunu da garantiye gönderip parasını almaya çalışacağım. 4 tane tarayıcı da da hepsinde cökme meydana geliyor.

Hocam sizde bildiğim kadarıyla 14900k kullanıyorsunuz. Yeni işlemcinizi taktığınızda format attınızmı yoksa direk kullanmaya devam ettiniz mi?

Son düzenleme:
Hocam her PC kurduğumda muhakkak format atarım. Sizde parça gelince tekrardan kurun.

Aynı sorun bende de var hocam. DDR5 6000MHz Trident Z5 2x32 GB taktım. 4000MHz çektim. İşlemci: 13900k

İşlemciden olduğunu düşünüyorum. Geç boot atıyor.

4000MHz çektikten sonra 10 tane YouTube videosu açtım, 2 tanesi "hata kodu: Status_access_vıolatıon" verdi.

Tamamen düzelmesi için Bios'ta çok vakit harcadım. Bu işlemcinin bozuk olup olmadığını anlayacağımız bir yöntem var mı?

Geri
Yukarı