Rehber Chrome Tarayıcıda Bağlantı Arama Geçmişini Kapatma

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Chrome bağlantı kısmında yani "www" ile yazdığımız kısımda aradığımız yazıların geçmişi yeni sekmede tutulmaktadır. Bunları kapatmak için deneyimsel ayar ile sadece kapatılabilmektedir.

4da4f854df4.jpg

Bunun için yine bağlantı kısmına chrome://flags yazıp bağlantıya gidin. Oradaki arama ksımından Omnibox Zero Suggestions on New Tab Page yazıp çıkan ayarı disable yapıp tarayıcıyı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
History Disabler adlı eklentiyle sayfayı kapattığınız an geçmiş otomatik temizleniyor. Ben kullanıyorum ve memnunum. Chrome Mağaza'da bulabilirsiniz. Link veremiyorum çünkü Android'deyim.

History Disabler adlı eklentiyle sayfayı kapattığınız an geçmiş otomatik temizleniyor. Ben kullanıyorum ve memnunum. Chrome Mağaza'da bulabilirsiniz. Link veremiyorum çünkü Android'deyim.
O farklı, bu farklı. Chrome'un flags kısmında bir sürü işe yarar özellik var. Sorununuz varsa öncelikle burada aramalısınız. Ek olarak Chrome ayarlar kısmında Chrome'u kapattığımda arama geçmişini sil gibi bir özellik olması lazım.

Her işi eklentiyle çözmeye çalışırsan bir gün o eklenti hesaplarını aldığında, tarayıcıyı bozduğunda anlarsın yararlı mı zararlı mı diye :)

Chrome'u kapattığımda arama geçmişini sil gibi bir özellik olması lazım.
Var zaten:
Tarayıcı bağlantı kısmına chrome://settings/cookies yazıp aynı şekilde girildiğinde Chrome'dan çıktığımda çerezleri ve site verilerini temizle açıldığında çıkışta temizlenmektedir.

Chrome bağlantı kısmında yani "www" ile yazdığımız kısımda aradığımız yazıların geçmişi yeni sekmede tutulmaktadır. Bunları kapatmak için deneyimsel ayar ile sadece kapatılabilmektedir.

Eki Görüntüle 597090

Bunun için yine bağlantı kısmına chrome://flags yazıp bağlantıya gidin. Oradaki arama ksımından Omnibox Zero Suggestions on New Tab Page yazıp çıkan ayarı disable yapıp tarayıcıyı yeniden başlatmanız yeterlidir.
1643483795113.png

Öyle bir ayar çıkmadı.

Geri
Yukarı