Chrome ve diğer tarayıcılara girememe sorunu

ssma

Decapat
Arkadaşlar kaç kez format atsam da, her şeyi kontrol etsem de silip yüklesem de sorun düzelmiyor. Sadece edge tarayıcısı sorunsuz çalışıyor, diğer tarayıcılar nadir çalışıyor. (Nadiren hızlanıp eski hallerine dönüyorlar.) Google girseler de sitelere girmeye çalıştığım da "Bu siteye ulaşılamıyor ERR_TIMED_OUT" hatası veriyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu format atsam da 2 gün sorunsuz çalışıp sonra bu hale geliyor. Virüs taramaları ve DNS modem her ayarı denedim. 2 haftadır uğraşıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum, kurtarın şu hatadan.

Aynı interneti kullanarak farklı cihazla giriş yapmayı denediniz mi? Sorun tam olarak internetle mi ilgili yoksa kullandığınız cihazla mı?

2 gün sorunsuz çalışıp sonra eski haline geliyorsa yaptığınız bir şeyden kaynaklanıyordur. Formattan sonra sadece Chrome'u indirip bir süre böyle kullanın, eğer öyle sorun olmuyorsa problem dediğim sebepten kaynaklanıyor demektir. Chrome'da oturum açmayın, oturum açınca eklentilerinizi, verilerinizi vs. otomatik indirir. Eklentilerinizin biri sorun yaratıyor olabilir. Diğer tarayıcıların çoğu da kurulunca Chrome'un verilerini hızlı başlangıç için kendi tarayıcılarına kopyalarlar.

i kullanarak farklı cihazla giriş ya
Evet denedim telefon ve tablette hiç sıkıntı olmadan giriyor. Üstelik bilgisayarcıda kendi netini taktı ve sonuç aynıydı sorun modemden değil.
2 gün sorunsuz çalışıp sonra eski haline geliyorsa yaptığınız bir şeyden kaynaklanıyordur. Formattan sonra sadece Chrome'u indirip bir süre böyle kullanın, eğer öyle sorun olmuyorsa problem dediğim sebepten kaynaklanıyor demektir. Chrome'da oturum açmayın, oturum açınca eklentilerinizi, verilerinizi vs. otomatik indirir. Eklentilerinizin biri sorun yaratıyor olabilir. Diğer tarayıcıların çoğu da kurulunca Chrome'un verilerini hızlı başlangıç için kendi tarayıcılarına kopyalarlar.
Chroma hiç bir eklenti kurmadım ya da oturum açmadım. Dediğin gibi bir şey etkiliyor yada yapıyor olabilir Windows güncellemelerini bile kurmuyorum artık ondan mı kaynaklanıyor diye. Ethernet drivar ve diğer her şey son sürümde bir de dediğini yapım ama sonuç aynı olacak gibime geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Chrome'a Chroma demekten vazgeçin lütfen.
Windows'u kurarken orijinal ISO dosyası kullanın. ISO dosyası orijinal değilse sorun yaşamanız olağan.

Öncelikle Chrome'a Chroma demekten vazgeçin lütfen.
Windows'u kurarken orijinal ISO dosyası kullanın. ISO dosyası orijinal değilse sorun yaşamanız olağan.
Orijinal Windows'la alakası yok, bence öyle olsa ben 5 yıl sorunsuz kullanmazdım. Başka bir şey neden oluyor. UEFI Windows 10 kuruyorum.

50 lira civarında ücretlere lisans bulunuyor, hiç paranız yoksa Linux kullanabilirsiniz.
Lisans alınca %100 düzelceğinden emin miyiz peki? Ya düzelmezse boşuna lisansalmış olucam. Sistem gayet iyi durumda tek sorun Chrome ve tarayıcı net. (Yavaşlaması.)
(Ve siz mi uyarı atıp duruyorsunuz?)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı