Chrome ve Facebook ile sistem ve sıkıştırılmış bellek CPU kullanımı

Xenta

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Merhaba, sizlerle uzun zamandır yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum. Windows 10 kullanıyorum ve Google chrome veya Mozilla Firefox kullanarak Facebook 'da gezinirken, görev yöneticisi 'nden sistem ve sıkıştırılmış bellek değerlerine bakıyorum. Örnek verecek olursam; Faceboook 'ta haber kaynağında aşağıya doğru inerken belli bir noktadan sonra "sistem ve sıkıştırılmış bellek" karşılığına gelen CPU kullanım değeri %25 civarına fırlıyor ve buda totalde neredeyse %50 cpu kullanımına yol açıyor. Bu sebepten dolayı bilgisayarımda internette dolaşırken takılmalar oluyor. Facebook sayfasını yeniledikten sonra değerler normale dönüyor ama tekrar haber kaynağında dolaşaya başlayınca aynısı oluyor. Bu problemlemi 4 tane tarayıcı üzerinde test ettim. Chrome ve Firefox ' ta bu hataya rastladım ama Microsoft edge ve İnternet Explorer 'da bu soruna kesinlikle rastlamadım. Size ekran görüntüsüde atayım. Değerleri bir görün...

İlk resim sayfanın ilk yüklendiği an;

9gA4N8.png

Bu resim ise haber kaynağında dolaştıktan sonra meydana gelen yüksek işlemci kullanımı ile ilgili olan resim;

NlNqLQ.png

Bu problemi nasıl çözebilirim. Lütfen yardım edin. Bu problemi aylardır araştırıyorum ama henüz bir çözüm bulamadım. @Recep Baltaş lütfen konuyla ilgilenebilir misiniz?
Herkese teşekkür ederim... :)

Not: Bu probleme sadece Facebook web sitesinde rastlıyorum. Başka sitelerde sorun yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapalı zaten. Maalesef sorun devam ediyor. Kaspersky ile bilgisayarı komple taradım 1 tane virüs çıktı oda pes 2016 yamasında. Sorun devam ediyor yani...

Son sürüme geçtikten sonra pc de aşırı yavaşlama donma oyunlarda aşırı fps kaybı alıyorum. Bu nedenle tekrar 1511 e geri döndüm

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı