Chrome ve Firefox nasıldır?

Galaxy2

Attopat
Artık sabit tek tarayıcı yerine 2 tarayıcı kullanmaya karar verdim. Birinde eklentisiz tarayıcı olacak ve mail, banka, alışveriş için kullanılacak. Diğerinde bu saydıklarım hariç diğer her şey yani klasik internette takılmak için ama BitDefender ve reklam engelleyici eklentisi olacak bu tarayıcıda. Chrome ve Firefox'u seçtim bu 2 tarayıcı için. Sizce hangi eklenti kurulmayacak tarayıcıda mail, banka, alışveriş kullanayayım? Hangisiyle de BitDefender ve reklam engelleyici ile klasik nette gezinmek için işte film izleme, forumlar vs işler için kullanayım?

Güvenli işlemler için (bankacılık, mail vs.) Firefox ve günlük kullanım için Brave öneririm. (Brave, Chrome gibi Chromium tabanlı o yüzden görsel olarak neredeyse aynılar. Ek fonksiyonları var kesinlikle öneririm. Ayrıca reklam engelleyici vs. indirmenize gerek kalmıyor.)

Artık sabit tek tarayıcı yerine 2 tarayıcı kullanmaya karar verdim. Birinde eklentisiz tarayıcı olacak ve mail, banka, alışveriş için kullanılacak. Diğerinde bu saydıklarım hariç diğer her şey yani klasik internette takılmak için ama BitDefender ve reklam engelleyici eklentisi olacak bu tarayıcıda. Chrome ve Firefox'u seçtim bu 2 tarayıcı için. Sizce hangi eklenti kurulmayacak tarayıcıda mail, banka, alışveriş kullanayayım? Hangisiyle de BitDefender ve reklam engelleyici ile klasik nette gezinmek için işte film izleme, forumlar vs işler için kullanayım?

Chrome senkronizasyon konusunda iyidir. Lakin Firefox eklentileri daha kalitelidir kullanıcaksan Firefox öneririm veya Firefox Nightly ikisi de hızlı.

Firefox ağır ve performans sorunları olan bir tarayıcı. İlla Firefox kullanacağım dersen floorp öneriyorum. Çok daha iyi, hızlı ve az kaynak kullanan bir Firefox türevi. Chrome ise cillop gibi diyebilirim. Brave vs ise önermiyorum. Güvenlik açısından iyi ama deli gibi kaynak tüketiyor. Düz Chrome'u aşırı iyileştirmiş durumdalar. Bankacılık işlerini de Chrome'dan hallet bence bu arada.

Faydası var mı bilmiyorum ama Edge tarayıcı içinde sanal sekme falan açıyordu çok güvenliymiş öyle diyorlar.
Bence Firefox'a bütün eklentileri kurup tek başına her şey de (banka mail )kullanabilirsin ne sorun çıkacak ki? PC'ye virüs bulaşsa sadece indirdiğin tarayıcıyı mı etkileyecek?

Firefox ağır ve performans sorunları olan bir tarayıcı. İlla Firefox kullanacağım dersen floorp öneriyorum. Çok daha iyi, hızlı ve az kaynak kullanan bir Firefox türevi. Chrome ise cillop gibi diyebilirim. Brave vs ise önermiyorum. Güvenlik açısından iyi ama deli gibi kaynak tüketiyor. Düz Chrome'u aşırı iyileştirmiş durumdalar. Bankacılık işlerini de Chrome'dan hallet bence bu arada.

Yanılıyorsunuz. Firefox'un eski yavaşlığı söz konusu değil bence şu an gayet hızlı ayrıca Chrome kadar RAM canavarı RAM sömüren bir tarayıcı ömrüm boyunca görmedim.

Firefox Nightly var diğer tarayıcılar gibi hızlı

Geri
Yukarı