Chrome ve Opera'da Siteler Bazen Açılmıyor

Barış Uyaner

Hectopat
Başlıkta bahsettiğim gibi kullandığım Google ve Opera da siteler bazen açılmıyor ve sertifika hatası meydana geliyor. Her ne kadar devam et desem de hala aynı sertifika hatası geliyor fakat Edge kullanınca hiçbir sorun olmadan girebiliyorum sitelere. Yardım edebilecek var mı?

Başlıkta bahsettiğim gibi kullandığım Google ve Opera da siteler bazen açılmıyor ve sertifika hatası meydana geliyor. Her ne kadar devam et desem de hala aynı sertifika hatası geliyor fakat Edge kullanınca hiçbir sorun olmadan girebiliyorum sitelere. Yardım edebilecek var mı?

Reklam engelleme eklentisi kullanıyormusunuz?

Chrome'de evet Opera'da kullanmıyorum.

ve hata dediğim olay daha çok bu siteye bağlanılamıyor hatası

Opera'da otomatik geliyor reklam engelleyicisi, Chrome'da da yuklemissin zaten. Buyuk ihtimalle site reklam engelleyiciyi check edip ona göre response atiyor, Edge de bu yuzden takilmadan acabiliyor.

Chrome'da eklentisiz dene bakalim ne olacak?

Opera'da otomatik geliyor reklam engelleyicisi, Chrome'da da yuklemissin zaten. Buyuk ihtimalle site reklam engelleyiciyi check edip ona göre response atiyor, Edge de bu yuzden takilmadan acabiliyor.

Chrome'da eklentisiz dene bakalim ne olacak?
Denedim hala aynı sorun ve dnsleri otomatiğe almama rağmen de devam ediyor
1566923876396.png
1566923907964.png

resimleri de böyle ekleyeyim
1566923876396.png
1566923907964.png

internetten kaynaklı hiçbir şey yok bu arada telefonumdan istediğim siteye girebiliyorum ve 2. bilgisayarımdan da aynı sitelere girebiliyorum

Konu dışı olabilir ama o kadar övülen Opera'nın reklam engelleyicisi hiç bir işe yaramıyor ki sadece reklam engelleyicisi de var densin diye koymuşlar sanki çoğu sitede hala reklam görüyorum bazılarını engellemiyor hiç. Mozilla Firefox Quantum + uBlock Origin + Duck Duck Go Privacy Essentials eklentileri ile bütün reklamların kökünü kurutuyorum şuan.
Eki Görüntüle 432148Eki Görüntüle 432149

internetten kaynaklı hiçbir şey yok bu arada telefonumdan istediğim siteye girebiliyorum ve 2. bilgisayarımdan da aynı sitelere girebiliyorum

Hocam yazdığım tarayıcı ve eklentileri kurup denermisin?

Konu dışı olabilir ama o kadar övülen Opera'nın reklam engelleyicisi hiç bir işe yaramıyor ki sadece reklam engelleyicisi de var densin diye koymuşlar sanki çoğu sitede hala reklam görüyorum bazılarını engellemiyor hiç. Mozilla Firefox Quantum + uBlock Origin + Duck Duck Go Privacy Essentials eklentileri ile bütün reklamların kökünü kurutuyorum şuan.

Hocam yazdığım tarayıcı ve eklentileri kurup denermisin?
Tarayıcı ile bir alakası olmadığını düşünüyorum ve an itibarî ile bilgisayarımdan hiçbir tarayıcı üzerinden giriş yapamamaya başladım hepsinde aynı sorun siteye bağlanmak uzun sürüyor hatası internet explorer kullanmaya başladım onda yavaş olmasına rağmen birkaç site açılıyor youtube vs umarım sorunumu çözebilecek birisi vardır

Opera varsayılan olarak sadece Easylist ve NoCoin(reklam engelleme amaçlı değildir) listelerini kullanıyor. Kurduğunuz gibi kullanmaya başladıysanız çok da fazla reklam engellemesini bekemeyin.
uBlock Origin Medium modda harikadır. 3. parti betikleri engellediğiniz zaman reklamların çoğu gidiyor zaten.

Sorun internet bağlantınızdan kaynaklanıyor.
Kablo ile bağlanmayı deneyin.
Modemi yeniden başlatın.
Bağlatındaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Harici bir antivirüs kullanıyorsanız geçici olarak devre dışı bırakın. Bazı antivirüs yazılımları her şeye karıştığından sistemi kullanılamaz hale getirebiliyor.

Sorun internet bağlantınızdan kaynaklanıyor.
Kablo ile bağlanmayı deneyin.
Modemi yeniden başlatın.
Bağlatındaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Harici bir antivirüs kullanıyorsanız geçici olarak devre dışı bırakın. Bazı antivirüs yazılımları her şeye karıştığından sistemi kullanılamaz hale getirebiliyor.
Hepsini sırasıyla yaptım fakat hala sol alt köşede "güvenli bağlantı oluşturuluyor" yazıyor bekliyorum ve sonunda time out hatası geliyor
1567012344619.png

dediğim sertifika olayı da bu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı