Chrome vs Opera GX

Chrome, aldığı veriyi kendi içinde tutuyor. Opera, Çinli bazı şirketlere verilerimizi satıyor. Kullanıcılar bu konuda Opera dan daha şikayetçi.
Chrome'un başında Google var. Google'ın ne kadar spyware olduğunu tartışmaya gerek yok. Opera kadar spyware olmayabilir ama yine de spywaredir Google. Ha satıyor ha satmıyor ne fark eder?

Chrome'un başında Google var. Google'ın ne kadar spyware olduğunu tartışmaya gerek yok. Opera kadar spyware olmayabilir ama yine de spywaredir Google. Ha satıyor ha satmıyor ne fark eder?
Google, sütten çıkmış ak kaşık değil. Bunu söylemedim zaten. Fakat kullanıcıların gözü önünde yapmıyor. Saman altından su götürme misali. Opera böyle değil.

Google, sütten çıkmış ak kaşık değil. Bunu söylemedim zaten. Fakat kullanıcıların gözü önünde yapmıyor. Saman altından su götürme misali. Opera böyle değil.
Satsa zaten alt tarafı başka şirketlerde veri kalacak. Ne fark eder farklı sitelerde kalması? Google ile Opera benim gözümde eşittir ama sizi bilemem.

O RAM kısıtlama olayı doğru hatırlıyorsam MAX 1 GB'a kadar kısıtlıyordu. Zaten bir tarayıcı 1 GB RAM kullanacaksa kısıtlamanın ne mantığı var anlamış değilim. Ya Chrome'da kalın yada Edge, Brave gibi tarayıcılara yönelin. En azından arayüz güzelleşir.

Satsa zaten alt tarafı başka şirketlerde veri kalacak. Ne fark eder farklı sitelerde kalması? Google ile Opera benim gözümde eşittir ama sizi bilemem.
Kişisel tercih. Verileri ne kadar çok şirkete yayılırsa o kadar rahatsız olan insanlar var. Bu tarz insanlar kullanıcıların gözü önünde veri satan değilde arkadan iş çevirerek satan şirketleri tercih ediyor haliyle. Bu gayet olası.

Geri
Yukarı