Chrome Yüksek CPU Kullanımı

Makaleler
3
Sorunum basit. Chrome çok yüksek CPU kullanıyor. O kadar çok kullanıyor ki kasma yaratıyor.
111111111111.PNG

Twitch izlerken %30'a kadar kullanması normal diyebilirim. Ancak sizin ki biraz fazla. Bütün sisteminizi yazar mısınız?
İşlemci: Intel i5 6600K (4.8 GHz Overclock Yapılı)
Anakart: MSI Z270 Gaming M7
RAM: Kingston HyperX Fury 16 GB (8 x 2)
PSU: Corsair RMx 750W 80+ Gold

Son düzenleme:
Adblock yerine en az CPU ve Bellek kullanan Ublock Origin öneririm.
Twitter kendine ait gece teması bulunmakta Twitter Night Mode eklentisini kaldırın.

K-Lite Codec Pack kurulu değilse kurun. Bu program videoların CPU yerine GPU üzerinden çalışmasını sağlayacaktır.
Download K-Lite Codec Pack

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adblock yerine en az CPU ve Bellek kullanan Ublock Origin öneririm.
Twitter kendine ait gece teması bulunmakta Twitter Night Mode eklentisini kaldırın.

K-Lite Codec Pack kurulu değilse kurun. Bu program videoların CPU yerine GPU üzerinden çalışmasını sağlayacaktır.
Download K-Lite Codec Pack

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eklentiler ile alakalı bir problem olduğun sanmıyorum. Yaklaşık 8 yıllık diz üstü bilgisayarımda da aynı şeyleri kullanıyorum. Hiç bir problem yok.
Twitter mobil uygulamasında gece teması kullanıyorum. Tarayıcı için nereden aktif edildiğini bulamadım için o eklentiyi kurdum. Yıllardır Adblock kullanıyorum daha önce hiç problem yaşamadım adblock ile ilgili.
Dark Facebook ve Twitter eklentilerini kaldırdım ama sorunun bunlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı