Chrome'da birden fazla işlem var

Talha357

Decapat
Daha fazla  
Google Chrome'da sadece 1 tane sekme açık ve o sekmede şu an hiçbir şey yapmıyorum. Yani Google'ın anasayfasındayım. Görev yöneticisinden bakınca birden fazla işlem gözüküyor. Sebebini söyleyebilirseniz sevinirim.

IMG_20210709_145554.jpg

Google Chrome'da sadece 1 tane sekme açık ve o sekmede şu an hiçbir şey yapmıyorum. Yani Google'ın anasayfasındayım. Görev yöneticisinden bakınca birden fazla işlem gözüküyor. Sebebini söyleyebilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 1101592

Diğer işlemler Google'nin arka planda çalışan sekmeleridir herkeste var.

Eki Görüntüle 1101592

Modern internet tarayıcılarının çoğu çoklu işlem mantığıyla çalışır. Yakın bir zamana kadar Windows İS'leri her yazılımı tek bir görev altında gösteriyordu ancak bundan vazgeçildi. Artık çoklu işlem mantığıyla çalışan tüm yazılımlar tüm görevleri sergilenecek şekilde gösteriliyor.

Buna en güzel örnek işletim sisteminin bir parçası olan svhost.exe. Eskiden görev yöneticisinde bir adet toplu işlem olarak gözükmesine nazaran bugün barındırdığı tüm işlemler tane tane gösteriliyor.

Yani doğal ve olması gerekendir. Telaşa mahal yok.

Modern internet tarayıcılarının çoğu çoklu işlem mantığıyla çalışır. Yakın bir zamana kadar Windows Is'leri her yazılımı tek bir görev altında gösteriyordu ancak bundan vazgeçildi. Artık çoklu işlem mantığıyla çalışan tüm yazılımlar tüm görevleri sergilenecek şekilde gösteriliyor.

Buna en güzel örnek işletim sisteminin bir parçası olan svhost.exe. Eskiden görev yöneticisinde bir adet toplu işlem olarak gözükmesine nazaran bugün barındırdığı tüm işlemler tane tane gösteriliyor.

Yani doğal ve olması gerekendir. Telaşa mahal yok.

Diğer işlemler Google'nin arka planda çalışan sekmeleridir herkeste var.

İkinize de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı