Chrome'da Reklam Virüsü Sorunu

SorunluPC

Hectopat
Daha fazla  
YouTube'da birazdan paylaşacağım görüntüde ki garip garip kimi zaman yarı çıplaklık içeren reklamlar çıkmaya başladı. Neden olduğuna dair hiç bir fikrim yok son 1 haftadır eminim ki indirdiğim tek şey Steam'di.

Chrome'un geçmişinden ben yokken girilen yerlere baktım, sadece YouTube var. Bir de sürekli evde film izledikleri bir site, gerçi o siteden sürekli misafir geldiğinde film açılıp izlenir buralardan bir şey olduğunu sanmıyorum. Kendi FB'ğimden başka bellekte takılmadığına eminim.

O ne.PNG

Yukarıda gördüğünüz resimde ki reklamlar YouTube açıldıktan bir kaç saniye sonra oradaki videoların yerini alıyor. Bilgisayarımı da şu an açtım fark edince yazayım dedim, neyse. Bu tarz gözlüklü adamların çıkması pek sorun değil aslında benim için, asıl sorun şudur ki; bu görüntüler kimi zaman yarı çıplaklık, çıplaklık içeriyor. Yanlışlıkla tıkladık diyelim, vay halimize! Bir diğer sıkıntı sayfayı aşağı kaydırmaya başlarsak rastgele videolar bu tarz görüntülere, ya da reklam mı denir bilmiyorum zaten aşağıda bulunan açılmamış reklamda daha yeni oldu ''Adblock'' kullanıyorum zaten. Dediğim gibi rastgele yerlerde sayfa hareketi yaparken çıkıyor ve bu da Chrome'nin bilgisayara biraz daha işkence etmesini sağlıyor. Bu olay sadece Google Chrome'da gerçekleşiyor bu arada.

@SorunluPC
Malwarebytes Anti-Malware yükle. Gerçek zamanlı korumalarının hepsini kapat. Protection ayarlarındaki ''Scan for rootkits'' seçeneğini aç. Veritabanını güncelle ve tarama başlat.
Malwarebytes Anti-Malware: Free Anti-Malware & Malware Removal
Malwarebytes AdwCleaner yükle. Açık olan programların varsa kapatıp tarama başlat.
Malwarebytes AdwCleaner: AdwCleaner
HitmanPro yükle. Tarama başlat.
HitmanPro: HitmanPro Malware Removal Tool: Secondary Anti-Virus Scanner | Download HitmanPro 3.7
Zemana Anti-Malware yükle. Gerçek zamanlı korumasını kapat. Tarama başlat.
Zemana Anti-Malware: Zemana - Anti-Malware ve anti-ransomware koruması
Malwarebytes Junkware Removal Tool yükle. Kullanırken karşına siyah bir ekran çıkacak. ''Press any key'' gibi bir şey yazarsa herhangi bir tuşa basacaksın. Böylece tarama başlayacak. Tarama bittiğinde not defteri açılacak.
Malwarebytes Junkware Removal Tool: Junkware Removal Tool
Tarayıcılarını sıfırlamanı öneririm bu işlemlerin sonunda.
Antivirüsün yoksa Avira Free Antivirus yükle. Ayarlamalarını yap. Veritabanını güncelle ve tam tarama başlat.
Avira Free Antivirus: Antivirüs programlarını karşılaştırın ve satın alın – Avira Store
ekran-goeruentuesue-10-png.226224
ekran-goeruentuesue-12-png.226226
ekran-goeruentuesue-13-png.226227

Tarama bittikten sonra gerçek zamanlı koruma ayarlarındaki ''Ağ sürücülerini izle'' seçeneğini kapatabilirsin.
Avira kullanmaya devam edeceksen Avira Browser Safety eklentisini tarayıcına kurmanı öneririm.
WOT'u önermiyorum. Bir ara kötü bir haberle gündeme düşmüştü çünkü: Web of Trust Eklentisi Verilerinizi Satıyormuş!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı