Reklam Virüsü Youndoo Sorunu

Deschain310

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Kuzenim bilgisayarımla uğraşırken, reklam virüsü girmiş bilgisayara ve o sırada da antivürus yüklü değildi ne yazık ki. Denetim masasından tanımadığım tüm programları kaldırdım, Revo Uninstaller dahil olmak üzere fakat gitmedi. Virüs Google Chrome'in anasayfasını bile değiştirmiş. Siliyorum, bilgisayarı tekrar başlatınca tekrar geliyor. Ayrıca Steam'e de bulaşmış, reklam çıkıp duruyor, Adobe yüklü değil falan diyor.

Bu virüslerin hepsini tespit edip, nasıl silebilirim? İnternetimi de yavaşlatmış durumdalar, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@THE_MILLER

Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin. Hitman Pro çok kısa sürede tarama yapar. Silmeden önce zararlı bulduysa ekran görüntüsünü alıp veya tarama logunu buraya ekleyin, ardından temizleyin.

Hijackthis raporu ekleyin. HijackThis Log Paylaşımı ve Çözümleri

Bu raporlardan sorna bilgisayarınıza bilindik kaliteli antivirüs yazılımlarından (Avira, BitDefender, Comodo, F-Secure, Kaspersky, Norton) kurup tam tarama yapın.

Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.

Hitman Pro'yu indirdim ama Trial License is expired diyor. Fakat ben önceden kullanmamıştım bu programı. Ne yapmamı önerirsiniz?

Ekran görüntüsünü paylaşın.

1.png
2.png
3.png
4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde kalabilir. Next tuşuna basın.

Ardından http://raproducts.org/PureRa.zip bu adresten PureRa yazılımını indirip rardan çıkart masaüstüne atın. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Next dedikten sonra Check All’ı seçip tüm kutucukları işaretleyin, ardından clean tuşuna basıp ve temizleyin.

Hijackthis raporunu ekleyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı