Chrome'da Youtube Tam Ekran Yaparken Anlık Donuyor

Onur_Doğan19

Hectopat
Chrome son sürümünü kullanıyorum, güncel. Youtube'da Recep Baltaş'ın "Çamur Deryasında Tır Sürüyoruz! - Spintires: MudRunner Oynuyoruz" videosunu izliyordum :) öyle denk gelmiş, tam ekran yaparken yaklaşık 0.5-1 saniyelik bir donma sorunu yaşıyorum, takıldıktan sonra öyle tam ekran yapıyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaşırdım valla, ben karşılaşmadım. Opera'dan sonra yazı fontu bana da farklı geldi galiba ama benim sorunum Windows 10'da beyazların fazla parlaması. Gama dipte hala rahatsız oluyorum.

Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim, iyi forumlar. :)

Ben de bu Chrome sorunundan sonra sinir olup Firefox kullanmaya başladım. Twitch'de yayın izlerken bir süre sonra ses görüntü kayması oluyor bu sorunu yaşayan var mı ?
Ben normalde Chrome kullanıyordum ama Firefox arayüzü hoşuma gittiği için indirip denemek istedim son halini. Durum içler acısıydı. Chrome ve Firefox bellek kullanımını aynı siteleri açıp test ettim Chrome 200 mb civarı iken Firefox 1 GB ram kullanıyordu. Altı üstü technopat ve youtube açıktı ve eklenti falan kurmadan test ettim üstelik. Üzülerekte olsa silmek zorunda kaldım Firefox' u. 16 gb ram kullanıyorum ama 1 Gb bence fazla abartı bir kullanım.

Ben normalde Chrome kullanıyordum ama Firefox arayüzü hoşuma gittiği için indirip denemek istedim son halini. Durum içler acısıydı. Chrome ve Firefox bellek kullanımını aynı siteleri açıp test ettim Chrome 200 mb civarı iken Firefox 1 GB ram kullanıyordu. Altı üstü technopat ve youtube açıktı ve eklenti falan kurmadan test ettim üstelik. Üzülerekte olsa silmek zorunda kaldım Firefox' u. 16 gb ram kullanıyorum ama 1 Gb bence fazla abartı bir kullanım.

Bir de bir süre sonra Firefox'da Youtube'da diyelim bir videoya tıkladın. Ara sıra 1-2 saniyelik bir donmadan sonra sayfayı yüklüyordu. Şuanda en oturmuş, en hızlı ve pratik tarayıcı Chrome bence. Çünkü her birinde başka sorunlar çıkarken, Chrome sıfıra yakın sorun çıkarıyor.

ben bu sorunu çok daha ağır yaşıyorum.
1080p videolarda full ekrana geçerken 3-4 hatta bazen 5 saniye kadar bekliyorum, o esnada video oynamaya devam ediyor ama pc o 5 saniye süresince kilitleniyor.

opera denedim 1 buçuk 2 saniyeye kadar indi ama onda da yine zaman zaman geçiş 3-4 saniyeleri buluyor. eski celeron işlemcili bir pc kullanıyor hissi veriyor sorun. bezdirdi açıkcası.

ben de firefox yükledim ve

sorun tamamen düzeldi. videolar üzerine çift tıklayınca veya klavyden F harfine tıklayınca veya maouse ile de seçsem, farketmeksizin gecikme olmadan anında full ekrana geçiyor. Full ekrandan çıkarken de bir gecikme yaşamıyorum ayrıca.

chome ve firefoxu aynı anda, ikisinde de aynı videoyu açarak test ettim. Chrome'u sol, firefoxu sağ ekrana, pencereleri aynı büyüklükte olacak şekilde koydum. sonrada görev yöneticisini açıp ne kadar işlemci ve ram tükettiklerine baktım

işin garip tarafı ikisi de hemen hemen birebir işlemci tüketiyor, firefox %2 daha fazla işlemci ve 50 mb daha fazla ram tüketiyor ortalama. yani kayda değer bir oran değil.

garip olan ise aynı videoyu açmama rağmen firefox videoyu ara ara takılarak ve donarak oynattı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı