ChromeOS nasıldır?

Miskince

Picopat
Merhaba. ChromeOS kullanan var mı? Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirlerse sevinirim. Ayrıca Ubuntu, Linux Mint, Arch Linux gibi dağıtımlar varken tercih edilebilir mi? Evetse ya da hayırsa neden? Artılarını ve eksilerini merak ediyorum. Yanıtlar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. ChromeOS kullanan var mı? Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirlerse sevinirim. Ayrıca Ubuntu, Linux Mint, Arch Linux gibi dağıtımlar varken tercih edilebilir mi? Evetse ya da hayırsa neden? Artılarını ve eksilerini merak ediyorum. Yanıtlar için teşekkürler.
Çok bildiğim bir işletim sistemi değil ama bence Normal linux dağıtımlarını tercih etmek daha mantıklı ChromeOS'ta Google'ın ekledikleri nedeni ile performans kaybı yaşayabilirsiniz.
Tercih edilir. ChromeOS'da bir de Google Play Store var.
Diğer linux'larda da uygulama yükleyebiliyoruz aslında çok bir fark yok ama Google büyük ihtimal kendi hizmetleriyle işlemciye külfet bindiriyor.

Buarada Çok bir bilgim yok detaylı kullanmadım ama daha geç ve Yavaş işlem yapıldığını duydum ve benim görüşlerim bunlar daha detaylı inceleyince büyük ihtimal fikirlerim değişecek.

Çok bildiğim bir işletim sistemi değil ama bence Normal linux dağıtımlarını tercih etmek daha mantıklı ChromeOS'ta Google'ın ekledikleri nedeni ile performans kaybı yaşayabilirsiniz.

Diğer linux'larda da uygulama yükleyebiliyoruz aslında çok bir fark yok ama Google büyük işlemciye külfet bindiriyor.
Yok. Hiç kullanmadın galiba. ChromeOS düşük bilgisayar için var ve çok hızlı.

Yok. Hiç kullanmadın galiba. ChromeOS düşük bilgisayar için var ve çok hızlı.
Evet, Kullanmadım ben duyduklarıma göre yorum yaptım bir tanıdığım kullanılmaz demişti ama büyük ihtimal yine önyargılı bir şekilde yazdım inceleyince fikirlerim değişiyor genellikle.

Edilmez. ChromeOS ile yapılabilecek her şey standart Linux distrolarında da yapılabilir. Kendinizi kısıtlamaktan başka bir işe yaramaz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı