Chromium Virüs mü Virüs ise nasıl silinir?

Etygen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard : MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 mATX
CPU : AMD RYZEN5 2600 Socket AM4 3.9Ghz Max Boost, 3,4Ghz Base+19MB
GPU : MSI NVIDIA GEFORCE RTX 2060 GAMING Z 6GB
RAM : XPG Spectrix D41 RGB 3000MHz 16GB (2x8GB)
SSD : SanDisk Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 PCI-Express 3.0 500 GB M.2 SSD
HDD : WD WD10EZEX 1 TB PC Hard Drive - Blue
PSU: Thermaltake TR2 Series 550 W 80 Plus
Case : Corsair CC-9011138-WW Carbide Series SPEC-05 Mid
Bilgisayarıma bu linkten telefonuma root atmak için bir yazılım indirdim. Daha sonrasında bilgisayarda Chromium diye bir yazılımın da beraberinde kurulup çalışmaya başladığını fark ettim. Hemen asıl uygulamayla beraber bu uygulamayı bilgisayardan kaldırdım. Şu anda bir virüs belirtisi yok(kasma donma reklam vb) fakat bulaşmış olabileceğinden korkuyorum Bu yazılım virüs mü virüsse ne yapmalıyım? Eski bilgisayarı vs olan şu linki indirip deneybilir mi bilindik bir program fakat böyle bir durum yaşadım yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarıma bu linkten telefonuma root atmak için bir yazılım indirdim. Daha sonrasında bilgisayarda Chromium diye bir yazılımın da beraberinde kurulup çalışmaya başladığını fark ettim. Hemen asıl uygulamayla beraber bu uygulamayı bilgisayardan kaldırdım. Şu anda bir virüs belirtisi yok(kasma donma reklam vb) fakat bulaşmış olabileceğinden korkuyorum Bu yazılım virüs mü virüsse ne yapmalıyım? Eski bilgisayarı vs olan şu linki indirip deneybilir mi bilindik bir program fakat böyle bir durum yaşadım yardımcı olursanız sevinirim.
Chromium virüs değildir. Chromium, açık kaynak kodlu bir web tarayıcısı projesi. Chromium; Microsoft Edge, Yandex Browser ve Google Chrome tarayıcılarının da temelini oluşturmaktadır.

Chromium adı altında da bir virüs olabilir benim bilgisayarımdaki sürekli reklam çıkarıyordu ve ben indirmemiştim.
O zaman sen AdWare yemişsin. Çünkü Chromium belirttiğim gibi açık kaynak kodlu bir Google'ın tarayıcısı.

Geri
Yukarı