Çözüldü Chromium virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatphobic_23

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Bilgisayarda gezinirken temizlemek istedim ve CCleaner'ı açtım açtığımda Edge Chromium diye bir şey gördüm. Bu virüs müdür nedir eskiden hiç çıkmamıştı ilk defa burada gördüm. Denetim Masası'ndan silmeye çalıştım fakat bulamadım bu virüs mü virüs ise nasıl temizleyebilirim?

1656758658156.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhaba. Bilgisayarda gezinirken temizlemek istedim ve CCleaner'ı açtım açtığımda Edge Chromium diye bir şey gördüm. Bu virüs müdür nedir eskiden hiç çıkmamıştı ilk defa burada gördüm. Denetim Masası'ndan silmeye çalıştım fakat bulamadım bu virüs mü virüs ise nasıl temizleyebilirim?

Eki Görüntüle 1438508

Hocam kendim Edge'den yazıyorum hiç sorun olmaz.

Chromium, açık kaynak kodlu bir web tarayıcısı projesi. Chromium; Microsoft Edge, Yandex Browser ve Google Chrome tarayıcılarının da temelini oluşturmaktadır. Vikipedi üzerinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Virüs değildir, endişelenmenize ve silmenize gerek yok.

@Fatphobic_23 hayır, zararlı değildir. Windows 10 ve Windows 11'e otomatik yüklenen Microsoft tarafından Edge tarayıcısıdır. Başka türlü virüs şüpheleniyorsanız, ESET ve Malwarebytes ile tarama yapın. Alternatif olarak, CCleaner kullanmayın çünkü bana göre artık güvenli ve yararlı program değil. Daha yararlı programlar var, Wise Care 365, BleachBit, System Ninja gibi.

Geri
Yukarı