Ciddi virüs girdi bilgisayarıma !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert Başaran

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım aniden kasma girdi mause kendi falan oynadı görev yöneticisi açılmadı [Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı yazıyordu] çok kasma oluyor bilgisayarımda 20 dakika uğraştım sistem geri yüklemeye girmek için sonunda girdim bitince sistem geri yükleme hata verdi bilgisayar bir 5 saniye rahatladı hızlandı kendiliğinden o ara görev yöneticisi açıldı virüs oldugunu anladım o anda arkaplanda çalışan uygulamalara baktıgımda 3 tane uygulama vardı gminer minerg gibi onları görevi sonlandır yaptım bilgisayar rahatladı çok rahatladı ne yapmam gerek bunları kaldırmak için arkadaşlar ?

Modaratörler çok acele ile yazıyorum önemli dosyalar var bilgisayarda silinmemesi lazım yazım yanlışı olursa göz önünde bulundurun lütfen.

Arkadaşlar viüsün adı minerd virüsüymüş araştırdım buldum nasıl kaldırabilirim?

Bitcoin virüslerinden biri bulaşmış gözüküyor sistemi çok yorar senin sistem üzerinden sanal para kazanıyorlar :)
İmzamda bulunan Kaspersky IS indir güncelle fullscan yap. Bulduklarını temizle sonra malwarebyte indir tara ve temizle. Her ihtimale karşı imzamda bulunan sistem tarama ve anlatımını uygula çıkan linki burda paylaş link (getsysteminfo.com/51451811 ile başlayanı diyorum). Sistem tarama 2 indir tara, save result yap, txt dosyasını upload edip paylaş.

Bitcoin virüslerinden biri bulaşmış gözüküyor sistemi çok yorar senin sistem üzerinden sanal para kazanıyorlar :)
İmzamda bulunan Kaspersky IS indir güncelle fullscan yap. Bulduklarını temizle sonra malwarebyte indir tara ve temizle. Her ihtimale karşı imzamda bulunan sistem tarama ve anlatımını uygula çıkan linki burda paylaş link (getsysteminfo.com/51451811 ile başlayanı diyorum). Sistem tarama 2 indir tara, save result yap, txt dosyasını upload edip paylaş.
Teşekkürler malwarebytes ile başladım taramaya bitince txt dosyasını tarayıp göndericeğim.

İşletim sistemine göre Combofix indir ve tarat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs Malwarebytes ile kaldırılmıştır, herkeze sonsuz teşekkürler. [Konu kilitlenebilir]

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı