Ciddiyet nasıl kazanılır?

Sorumluluk sahibi olursan ciddiyet de kazanırsın. Kalıplara sokma kendini. Nerede nasıl davranacağını bilirsen ne gevşek olursun ne de ciddi, soğuk bir tip olursun. Ciddi nasıl olurum demek yerine öncelikle nerede nasıl davranacağını iyi düşün, ona göre davran.

Toplumda "gevşek" tabir edilen insanım. Ciddet kazanmak istiyorum. Öyle bir ciddiyet kazanmak istiyorum ki sanki yanımda oturan adam strese girsin. Tecrübesi olan var mı?
Konuşacağın yeri ve zamanı bildiğin sürece bu gibi tecrübeler kazanılır. Çeşitli roman ve kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin.

Kimin gevşek dediğine de bağlı. Aile, akraba, hısım, eş, dost, samimi arkadaş yani seni tanıyan biri söylemişse o vakit düzeltmeniz gereken hareketler var demektir. Mesela ben dışarıdayken hiç gülmem millet katilmişim gibi bakar espri dönen bir yere girdiğimde ciddileşiyor herkes yalnız arkadaş ortamında boş konuştuğumuz da oluyor illa ki olur gevşek olmak farklı bir şey. Yavaşlarsan ciddiyet kazanırsın. Yavaş konuş, yavaş otur kalk. El kol çok oynamasın düzgün dur ;)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı