Çift ana dal veya ikinci bir üniversite okumanın avantajları nelerdir?

JusticeLight20

Hectopat
Arkadaşlar selam, orta-iyi seviyesinde sayılabilecek bir üniversitede şu an işletme okuyorum. Ancak kendimi tam olarak olamamış hissediyorum. İşletme sonuçta herkesin okuduğu bir bölüm. Aradan sıyrılmak için ekstra bir çaba vermek lazım. Ben şu anda bu yüzden biraz yetersiz hissediyorum. Aklımda hep çap yapmak veya ikinci bir üniversite okumak vardı. İşletme ile uygun bir bölümde (iktisat veya siyaset bilimi uluslararası ilişkiler) çap yapmak veya 2.bir üniversite okumak mantıklı olabilir mi? Avantajları nelerdir? Böyle sıkı bir program götürmenin karşılığını alabilir miyim? Yoksa daha yetkin biri olmak için başka öneriler mi verirsiniz? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Yetkinlikler için ikinci üniversite yerine bol bol staj yapın, tecrübe kazanın. Okuduğunuz okulun beş on yıla CV'nizde bir yeri olmaz ama tecrübeleriniz her zaman yer alacaktır.
Hocam teşekkürler yorumunuz için. En mantıklı olanı bu diyorlar gerçekten. Bir kaç kişiye daha da danıştım. Olabildiğince meslek pratiği kazanmak en önemlisi galiba.

Geri
Yukarı