Çift beretta nasıl kullanılır?

Eğer sorununuz çözüldüyse çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim :)
Valla önceden çözüldü olarak işaretleyebiliyordum ama şimdi bulamıyorum? Birde bir şey soracağım size. Ben işlemci olarak bilgisiyarıma Ryzen 5 5600 ilave etmeyi düşünüyorum. Bu işlemci için stok fanı yetmeyebilir diyorlar, gücünden dolayı. Sizce ekstra işlemci soğutucusu almam gerekiyor mu? Masrafta çıkmasını istemiyorum ama?

Vallahi önceden çözüldü olarak işaretleyebiliyordum ama şimdi bulamıyorum? Bir de bir şey soracağım size. Ben işlemci olarak bilgisayarıma Ryzen 5 5600 ilave etmeyi düşünüyorum. Bu işlemci için stok fanı yetmeyebilir diyorlar, gücünden dolayı. Sizce ekstra işlemci soğutucusu almam gerekiyor mu? Masrafta çıkmasını istemiyorum ama?

Kasanın hava akışı iyiyse gerek olmaz bence. Bende 5600X kullanıyorum stok soğutucusu ile kasamın hava akışı iyi olduğundan dolayı bir sıkıntı yaşamıyorum. Bazı oyunlarda CS:GO gibi yüksek FPS alabildiğim oyunlarda özellikle yaz aylarında 85 derece gibi yüksek sıcaklıklara çıkabiliyor o yüzden CS:GO'da falan FPS'i 250-300'e sabitliyorum. Dediğim gibi kasanızın hava akışına göre, işlemcinin kalitesine göre aynı iki işlemcinin biri 80 derecede çalışıyor diğeri 85 ve tabii ki de yaşadığınız şehre göre bu durum değişebilir. O yüzden alın ya da almayın gibi kesin bir şey söyleyemem ama çok da sıkıntı olacağını sanmıyorum. En fazla soğutucu alana kadar düşük FPS'te oynarsınız.

Son düzenleme:
Kasanın hava akışı iyiyse gerek olmaz bence. Bende 5600X kullanıyorum stok soğutucusu ile kasamın hava akışı iyi olduğundan dolayı bir sıkıntı yaşamıyorum. Bazı oyunlarda CS:GO gibi yüksek FPS alabildiğim oyunlarda özellikle yaz aylarında 85 derece gibi yüksek sıcaklıklara çıkabiliyor o yüzden CS:GO'da falan FPS'i 250-300'e sabitliyorum. Dediğim gibi kasanızın hava akışına göre, işlemcinin kalitesine göre aynı iki işlemcinin biri 80 derecede çalışıyor diğeri 85 ve tabii ki de yaşadığınız şehre göre bu durum değişebilir. O yüzden alın ya da almayın gibi kesin bir şey söyleyemem ama çok da sıkıntı olacağını sanmıyorum. En fazla soğutucu alana kadar düşük FPS'te oynarsınız.
‘’En fazla soğutucu alana kadar düşük FPS’te oynarsınız.’’ derken orayı pek anlamadım ama? Zaten ben fps sorunundan dolayı işlemci yeniledim. Bir soğutucu için de performans kaybı yaşayacağımı sanmıyorum.

Ya dediğim gibi, ilerleyen dönemlerde mutlaka alacağım.

‘'En fazla soğutucu alana kadar düşük FPS'te oynarsınız." derken orayı pek anlamadım ama?

Yani demek istediğim şu. Mesela CS:GO'da 700 FPS alıyorsunuz ve 700FPS aldığınızda işlemci 85 dereceye kadar ulaşıyor o yüzden FPS'i 300e sabitleyerek 75 derece gibi bir sıcaklıkta oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı