Çift ekran birincil ekran ayarlama

sfemnksbk3

Hectopat
Merhaba, benim iki monitörüm var ancak birisi HDMI diğeri ise DVI kablosuyla bağlı. Sıkıntı şurada HDMI olan ikincil ekranım 1 olarak gözüküyor birincil olması gereken ekranım ise yani "bunu ana ekranım yap" seçeneği işaretli ekranım ise 2 olarak gözüküyor, sanırım HDMI'lı ekran öncelikli ancak bazı oyunlarda oyunlar sürekli 2 numara olması gereken ekran da açıyor sistemde o ekran ise 1 olarak gözüküyor. Bu sıralamayı nasıl değiştirebilirim?

ekran.png

Basılı tutup sola çekin.

Sırayı değiştirmek istiyorum yerlerini değil tanımla yapınca ana ekran olması gereken ekran 1 değil 2 olarak gözüküyor oyunlar da ise doğal olarak 1 ekran gözüküyor yani ana ekran olmasını istediğim ekran değil sola çektiğim zaman sıralama değişmiyor maalesef.

En altta bunu ana ekranım yap seçeneği çıkması lazım. İstediğiniz monitöre tıklayıp o tiki de işaretleyin.

Şu an ana ekran olmasını istediğim monitörü öyle yaptım ancak sıralamayı değiştiremiyorum bir ekran HDMI ile bağlı diğeri ise normal VGA HDMI ile bağlı olan ekranı sıralama da 1 ekran olarak görüyor nedense güncellemelerden sonra oldu sanırım.

Şu an ana ekran olmasını istediğim monitörü öyle yaptım ancak sıralamayı değiştiremiyorum bir ekran HDMI ile bağlı diğeri ise normal VGA HDMI ile bağlı olan ekranı sıralama da 1 ekran olarak görüyor nedense güncellemelerden sonra oldu sanırım.
Üstten diğer ekranı seçin seçtiğiniz ekranın tikini işaretleyin. Sonra yeniden başlatın.

Anladığım kadarıyla amacınız 1 numaralı olan monitörün artık 2 numaralı olmasını sağlamak. Laptopuma taktığım monitör ile denediğimde olmadığını görüyorum. Muhtemelen öncelikli porta takılan önceki sayıyı alıyor. Ama bir önemi yok. Yerleri ve birincil ekran olması ayarlanabiliyor. Ve sanıyorum ki bunu biliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı