Çift ekran kartında hangisi çalışıyor?

schopenuidas

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H
Bellek: 16GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3060
Monitör: FHD 144Hz IPS
Arkadaşlar selam, laptopta Intel ve NVIDIA'nın harici GPU'su var. Ben pek bilmiyorum, şimdi oyunlarda tarayıcı oyunlarında vs bu RTX'i mi kullanıyor yoksa Intel'den mi kullanıyor? "otomatik Intel'i kullanıyor diyen var" ondan soruyorum. Peki bu NVIDIA RTX boşuna mı konuldu? Bunu nasıl aktive ederiz? Oyunlarda kendisi mi aktif oluyor? Biraz cahilim aydınlatırsanız sevinirim. Kendisi oto mu açılıyor? Bizim mi değiştirmemiz gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, laptopta Intel ve NVIDIA'nın harici GPU'su var. Ben pek bilmiyorum, şimdi oyunlarda tarayıcı oyunlarında vs bu RTX'i mi kullanıyor yoksa Intel'den mi kullanıyor? "otomatik Intel'i kullanıyor diyen var" ondan soruyorum. Peki bu NVIDIA RTX boşuna mı konuldu? Bunu nasıl aktive ederiz? Oyunlarda kendisi mi aktif oluyor? Biraz cahilim aydınlatırsanız sevinirim. Kendisi oto mu açılıyor? Bizim mi değiştirmemiz gerek?
Hocam Windows eğer gerektiğini düşünürse otomatik açıyor. Tarayıcılar içinse genelde RTX'le çalışır. Onun haricinde evet, %90 ihtimalle Intel'i kullanıyor yine de siz özel olarak ayarlamak istiyorsanız;

Ayarlar'a gidin. Ekran ayarlarını seçin, ardından Grafikler kısmına gidin.

1674428284953.png

Burada herhangi bir uygulama için ekran kartı tercihini direkt siz yapabilirsiniz.

Hocam laptop bunu ihtiyaca göre kullanır. Elbette CS:GO gibi oyunlarda da işlemciniz iyiyse dahili kartı kullanır.

Geri
Yukarı