Çift ekran kullanımında RAM miktarı azalır mı?

Daha fazla  
Ben yaklaşık 5-6 ay önce konu açmıştım. Konuda RAM'de 8 GB olmasına rağmen 7,8 GB kullanılmasıydı. Bu sorun bir süre çift ekran kullanmak için RAM'den 200 MB alan ayrılmasından dolayı. Bende o zamanlar tekrar tek ekrana dönmüştüm. Ve RAM'in 8 GB'a tekrar gelmesini istiyordum fakat nasıl yapacağımı bilemiyordum. Technopat Sosyal'e sorduğumda bana normal bir şey olduğunu böyle kalması gerektiği söylendi. Bende RAM'i değiştircektim zaten değiştirince ayrılan alan sorunu ortadan kalktı. Bu sefer eski RAM'imi sattım sattığım adam 7,8 GB kullanıyor ben yeni 16 GB olan RAM'ı sonuna kadar kullanabiliyorum. Ama o RAM'de kalıcı bir şekilde kaldı düzeltilmiyor. Yarın bir gün ben şimdi kullandığım RAM'i çift ekrana geçirsem sonra düzeltmek istesem tekrar aynı sorunu yaşayacağım. 200 MB'dan bir şey olmaz diyebilirsiniz fakat benim yaptığım işler için kritik bir önem taşıyor. Çift ekran kullanımından sonra donanım için kullanılan RAM miktarını nasıl eski hale getireceğim?

Olayın çift ekran kullanımı ile alakası yoktur ben çift, tek ve üçlü monitör kullandım ve RAM'imde azalma-artma görmedim bunun sebebi bazı RAM üreticilerinin 8 Gigabyte'ı 8000 megabyte görmesi ama Windows'un 8 Gigabyte'ı 8192 megabyte görmesinden kaynaklanır yani sorun Windows'tan kaynaklanır bunu harddisinize ve USB belleğinize bakarak görebilirsiniz.

Olayın çift ekran kullanımı ile alakası yoktur ben çift, tek ve üçlü monitör kullandım ve RAM'imde azalma-artma görmedim bunun sebebi bazı RAM üreticilerinin 8 Gigabyte'ı 8000 megabyte görmesi ama Windows'un 8 Gigabyte'ı 8192 megabyte görmesinden kaynaklanır yani sorun Windows'tan kaynaklanır bunu harddisinize ve USB belleğinize bakarak görebilirsiniz.

Haklısınız çift ekranda olmayabilir fakat donanıma ayrılan bellek miktarı 200 MB gözüküyor bunu kaldırmayı soruyorum.

Bunun sebebi bazı RAM üreticilerinin 8 Gigabyte'ı 8000 megabyte görmesi ama Windows'un 8 Gigabyte'ı 8192 megabyte görmesinden kaynaklanır.

Buradan anlaşıldığı üzere, eski RAM'inizi satıp başka bir RAM alabilirsiniz (eğer ikinci el alacaksanız satıcıya da ne kadar göstereceğini sorarak alabilirsiniz) mutlu forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı