Çözüldü Çift ekran kullanırken hızlıca ekran değiştirme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert_Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, öncelikle konuyu şöyle özetleyeyim çift monitör kullanıyorum ve 1. monitörden oyun oynarken 2. monitörde video izlemek veya müzik dinlemek istiyorum. Ancak şöyle bir sorun var 1. monitörde oyun oynarken pratik bir şekilde 2. monitöre geçemiyorum. İlla Alt+Tab yapmam gerekiyor. Bununla ilgili bir çözüm var mıdır? (Valorant oynarken pencereli tam ekran modunu denedim ESC yapıp yan monitöre geçmeyi ama gene olmadı.)

Çözüm
Aynı sorunu olan arkadaş varsa eğer şu yöntemi kullanabilir. Valorantı pencereli tam ekran moduna aldığınızda Alt+Tab yapınca 2.Mönitördeki uygulamaya rahat bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz 1.Monitördeki Valorant alt taba düşmeden. (Pencereli tam ekran modunda input lag olabilir aklınızda olsun.)
Windows+Tab denediniz mi?
Maalesef işe yaramıyor. Yapmak istediğim şey pratik bir şekilde oyunu alt taba almadan ya da herhangi farklı bir ekrana geçmeden 2.monitörü yönetebilmek. Yani 1.monitörde oyunumu duraklatayım 2.monitörden istediğim videoyu veya müziği açayım sonrasında tekrar 1.monitörde oyunuma devam edeyim istiyorum.

Maalesef işe yaramıyor. Yapmak istediğim şey pratik bir şekilde oyunu Alt Tab'a almadan ya da herhangi farklı bir ekrana geçmeden 2.monitörü yönetebilmek. Yani 1.monitörde oyunumu duraklatayım 2.monitörden istediğim videoyu veya müziği açayım sonrasında tekrar 1.monitörde oyunuma devam edeyim istiyorum.

ESC'ye basıp yana kaydırmayı dener misiniz hocam fareyi?

Valorant tam ekranda oynanmadığı sürece tam performans alınamıyor, FPS kısıtlanıyor diye biliyorum. O nedenle fazla önermem. Onun yerine ben Alt+Enter yaıp pencereli moda alıyorum ve sonra Alt+Tab ile yan monitördeki discord uygulamasına falan geçiyorum. Oyuna devam ederken de tekrar Alt+enter ile tam ekrana geri dönüyorum.

Bir de makro klavyeler var benim kullandığım gibi. Belli özellikler atayarak tuşlara istediğiniz işlemler yapılabilir.

1679322826914.png

Son düzenleme:
ESC'ye basıp yana kaydırmayı dener misiniz hocam fareyi?
Maalesef valorant bunu desteklemiyor sanırım hocam.

Valorant tam ekranda oynanmadığı sürece tam performans alınamıyor, FPS kısıtlanıyor diye biliyorum. O nedenle fazla önermem. Onun yerine ben Alt+Enter yaıp pencereli moda alıyorum ve sonra Alt+Tab ile yan monitördeki discord uygulamasına falan geçiyorum. Oyuna devam ederken de tekrar Alt+enter ile tam ekrana geri dönüyorum.

Bir de makro klavyeler var benim kullandığım gibi. Belli özellikler atayarak tuşlara istediğiniz işlemler yapılabilir.

Eki Görüntüle 1708647
Anladım hocam teşekkür ederim. Sanırım @cekumi1 hocamın dediği şekilde kullanacağım pencereli tam ekran modunda alt+tab yaptığım zaman 2.monitördeki uygulamaya geçiş yapabiliyorum valorant alt taba düşmeden. Teşekkür ederim herkese.

Aynı sorunu olan arkadaş varsa eğer şu yöntemi kullanabilir. Valorantı pencereli tam ekran moduna aldığınızda Alt+Tab yapınca 2.Mönitördeki uygulamaya rahat bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz 1.Monitördeki Valorant alt taba düşmeden. (Pencereli tam ekran modunda input lag olabilir aklınızda olsun.)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı