Çift ekranda oyun oynarken yan ekrana fare nasıl getirilir?

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Zamanı olmayan hemen kısacası kısmına geçebilir.
Öncelikle çift ekran kullanımında hiçbir sorunum yok.

Fakat sorun şu ki:
Özellikle Alt+Tab kısayolunu kullanmadan uygulamalar, oyunlar vb. arası geçiş yapabilmek için kullandığım çift monitörde ana ekranımda oyun oynarken istediğim gibi fare oyunun olduğu ekranda takılıyor. Ama o sırada yan ekranda örneğin şarkı açacağım veya oyun ile ilgili bir şeye bakacağım derken oyunu gereksiz yere aşağı alıp öyle sağ ekrana geçebiliyorum.

kısacası: ana ekranda oyun oynarken oyunu Alt+Tab ile aşağı almadan fareyi nasıl sağ ekrana geçirebilirim?

Örneğin; alt tuşuna basılı tutarak fareyi sağa kaydırma vb. gibi kısayolu olabileceğinden sizlere soruyorum. Araştırdım fakat 'oyun' problemi ile ilgili çözüm bulamadım.

Çerçevesiz oynayınca alt+tab yaparsanız oyun görüntüsü diğer ekranda gelmeye devam etmeli. League of Legends oyununda yapmıştım. Yayıncılar da öyle yapıyor.
İşte benim asıl istediğim hiç Alt+Tab yapmadan, oyun önümde açık iken fareyi sağ ekrana getirebilmek.

İşte benim asıl istediğim hiç Alt+Tab yapmadan, oyun önümde açık iken fareyi sağ ekrana getirebilmek.
Oynadığım oyunlarda imkansız. Leauge of Legend oyununda sağ üste götürüp kamerayı hareket ettiriyorsunuz. Sizin dediğiniz şekilde olsa oyundan çıkar.
Mesela NFS Payback'te tam ekran seçeneği var. Açık ya da kapalı. Açık ise alt+tab yaparsanız oyunu aşağıya alıyor. Kapalı ise de aynısını yapıyor.
Oyundan oyuna değişen bir şey ama hiç alt+tab yapmadan olacağını sanmıyorum. Fareye makro olarak ayarlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı