Çift fanlı sogutucu mu tek fanlı sogutucu mu?

muratb

Kilopat
Daha fazla  
X94rd modelinin 90 mm RPM hızı 2000 olmasına ragmen ve cift fanlı olmasına ragmen 44CFM hava akışına sahip.

Öte yandan şu model 120mm 1600RPM ve 53 CFM hava akışına sahip.

Sormak istedigim şu hem RPM'si yüksek hem de cift fan olmasına ragtmen nasıl daha tek fanlı ve RPM'si düşük bir sogutucan düşükı sogutmanın mantıgı nedir? Cift fan ne işe yarıyor o zaman esprisi nedir olayın? Bu konuda ki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Ayrıca 600-900 TL arasında sogutcu önerilerinize açıgım.

Son düzenleme:
Sormak istedigim şu hem RPM'si yüksek hem de cift fan olmasına ragtmen nasıl daha tek fanlı ve RPM'si düşük bir sogutucan düşükı sogutmanın mantıgı nedir? Cift fan ne işe yarıyor o zaman esprisi nedir olayın? Bu konuda ki düşüncelerinizi merak ediyorum.
Görsellik. :)

Öneririm. 72 CFM.
Fiyatını sonuna kadar hak eden bir üründü. Biraz zam yemiş ama bence hala alınabilir.

Öneririm.
Fiyatını sonuna kadar hak eden bir üründü. Biraz zam yemiş ama bence hala alınabilir.
Bende de var aynısı fıstık gibi soğutucu tavsiye ederim.

Öneririm. 72 CFM.
hocam bunu cok gördüm her yerde öneriliyor ama fiyat cok geldi bana. bunun alternatifi thermalright assassins var o da mesela tek fan ama bundan iyi soguttu soyleniyor fiyatta aynı. alakalı video burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tek fanla da iyi işler oluyor gibi soyle bi
birde söyle bi inceleme koymuşlar. böyle birşey mümkün mü sizce ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

hocam bunu cok gördüm her yerde öneriliyor ama fiyat cok geldi bana. bunun alternatifi thermalright assassins var o da mesela tek fan ama bundan iyi soguttu soyleniyor fiyatta aynı. birde söyle bi inceleme koymuşlar. böyle birşey mümkün mü sizce ?
Şimdi fiyatını gördüm de oha yani ben 280 TL'ye almıştım 2020 yılında. Soğutma performansı bence gayet yeterli. Zaten yanlış görmediysem 250W TDP gibi soğutma performansı var yazıyordu bir yerde.

hocam bunu cok gördüm her yerde öneriliyor ama fiyat cok geldi bana. bunun alternatifi thermalright assassins var o da mesela tek fan ama bundan iyi soguttu soyleniyor fiyatta aynı. alakalı video burada
tek fanla da iyi işler oluyor gibi soyle bi
birde söyle bi inceleme koymuşlar. böyle birşey mümkün mü sizce ?
Bahsettiğin Assasin 1400₺, ona fiyatı çok demiyorsun, T6'nın fiyatı çok geldi diyorsun garip.

Assasin'e 60-69 CFM demişler. T6 72 CFM. Karar senin.

Bu arada şöyle bir şey diyeyim T6 Ultra'nın iki fanının kablosu da birbirine bağlı bir şekilde tek porta giriyor. Ancak şöyle bir durum var ki ön taraftaki fan PWM destekli çalışıyorken arka taraftakinin hızı sabit şekilde dönüyor. Sese pek bir etkisi yok ama gene bilgi olsun diye söyleyeyim.

Bu arada şöyle bir şey diyeyim T6 Ultra'nın iki fanının kablosu da birbirine bağlı bir şekilde tek porta giriyor. Ancak şöyle bir durum var ki ön taraftaki fan PWM destekli çalışıyorken arka taraftakinin hızı sabit şekilde dönüyor. Sese pek bir etkisi yok ama gene bilgi olsun diye söyleyeyim.
Benim attığım düz T6 bu arada, Ultasını bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı