Çift Hatlı Telefon Önerisi

Güven KAHVECİ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmeni
Merhaba arkadaşlar Samsung model çift hatlı telefon lazım. Bütçem 1.200tl maksimum. Telefonda oyun oynanmayacak fakat uygulamalar (Facebook, Whatsapp) aktif şekilde kullanılacak. Öncelik Samsung model telefonda. Çünkü kullanacak kişi Samsung arayüzüne çok alışmış farklı marka telefon ona hoş gelmiyor. Farklı modeller de olabilir belki ama öncelik Samsung arkadaşlar. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bende aynı senin gibi araştırıyorum. Samsung alacaksan resmi garantili al. A810 ve On7 Prime arasında seçim yap. Diğerleri hep ithalatçı garantili Samsung'lar ona göre. Eğer ucuz olsun dersen Redmi Note 4 alabilirsin. Özellik olarak çok iyi fiyat olarakta 1000 Tl'nin altında. Ben Lenovo P2 kullandım batarya ve çift sim kart ayarları çok iyi. Ama ekranı kırıldı ve Türkiye'nin hatta Çin'in de hiçbir yerinde ekran tamiri yapılamıyor parçası yok çünkü.

Hiçbir sıkıntıları yok tamamen çağ dışı bir mesaj atmışsın.
Nasıl çağdışı dostum arkadaşımın Samsung'unda alttaki parmak izi okuyucu çıktı yerinden. Diğerinin de ekranı açıldı.Ayrıca kasma donma olaylarıyla ilgili mağduriyetleri yaşayanları da gördüm. Youtube üzerinde örneklerine bakabilirsin.

Bal gibi de çağ dışı bir yorum, ithalat garantili oldu diye telefonun özellikleri değişmiyor. Sırf arkadaşında sorunlu oldu diye de telefon sorunlu olmuyor, teknoloji şans işidir. Telefonda sorun var demen için telefonda kronik sorun olması lazım, Samsung modellerinde böyle sorunlar yok. İthalatçı telefonların sadece garantisi farklıdır, ithalatçı modellerinde sıkıntı oluyor diyemezsin. Misal S6 modelinde kronik sorun olsaydı bu sorun ithalatçı ve ya distribütör cihaz olmasından dolayı kaynaklanmazdı. Kronik sorun olan cihaz ithalatçı, distribütör fark etmez.

Bal gibi de çağ dışı bir yorum, ithalat garantili oldu diye telefonun özellikleri değişmiyor. Sırf arkadaşında sorunlu oldu diye de telefon sorunlu olmuyor, teknoloji şans işidir. Telefonda sorun var demen için telefonda kronik sorun olması lazım, Samsung modellerinde böyle sorunlar yok. İthalatçı telefonların sadece garantisi farklıdır, ithalatçı modellerinde sıkıntı oluyor diyemezsin. Misal S6 modelinde kronik sorun olsaydı bu sorun ithalatçı ve ya distribütör cihaz olmasından dolayı kaynaklanmazdı. Kronik sorun olan cihaz ithalatçı, distribütör fark etmez.
Sen demek istiyorsun ki resmi veya ithalatçı fark etmez. Bende sana katılmıyorum. LG G5 ithalatçı alıp sorunl cihaz çıkanlar var.

Katılıp katılmaman çokta umrumda değil. G5 modeli kronik sorunları olan bir cihaz, Türkiye garantili cihaz alman sana kronik sorunu olmadığını göstermiyor. LG üst modellerinin hepsinde de kronik sorun var, bu sorun garanti koşullarıyla uzaktan yakından alakası yok. Note 7 modeli de patlıyordu senin mantığına göre patlayan sadece ithalat garantili cihazlar oluyor. Bir telefonda çıkan sorunun nedeni garanti koşulları değildir, fabrikasyon hatalarıdır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı