Çift işletim sistemi silinmesi sonrası sistem boot edilmiyor

Taha Kerem

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600X
MSI B550 Gaming Plus
GSKILL 2x8GB RipjawsV DDR4 3200Mhz
MSI RX480 4GB GamingX
Samsung 860 EVO 240GB
Seagate 1TB 7200RPM
Crucial P5 500GB
Cooler Master Hyper T4
Corsair Carbide Spec-02
High Power 600W 80+ Bronze
Arkadaşlar, yeni SSD almıştım. Kasama montajını yapıp içine Windows 10 kurdum. 2 işletim sistemi oldu. Eski Windows 10'dan ihtiyacım olanları yeni SSD'ye attım. Daha sonra eski Windows 10'u bilgisayarımdan biçimlendirdim.(burada hata yaptım sanırım😔)
Daha sonra resimde gördüğünüz üzere SSD de silinmeyen kısımlar gördüm. Disk yönetiminden de silinmiyordu. Bende paragon disk Manager uygulamasından sildim ( bu çok daha büyük bir hataymış 😣)
Bu aşamadan sonra Windows'u boot edemiyorum. BIOS da hiçbir boot edebileceğim şey gözükmüyor. Neden anlamış değilim. 2. Windows'un kendi boot dosyası yok mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

070BEC56-6AEF-4144-BD54-55009213EDBD.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
En son ihtimal olarak düşünüyorum. İllaki çözümü vardır bence. Windows 10 boot usbsi hazırladım şimdi. Komut sisteminden halletmeye çalışacağım. Komut bilgisi olan yardım edebilir mi ?

Başka bir çözümü yoktur muhtemelen.
Boş kalan SSD ye windows yükledim. EasyBCD programı ile eski windowsun boot yapmayı başardım. Yani formata gerek kalmadı. Fakat alttaki resimde gözüktüğü gibi Crucial SSD de hala efi vs bölümleri gözükmüyor. Şimdi Samsung SSD deki windowsu sileceğim ama yine boot edemem diye korkuyorum. Crucial SSD ye efi bölümünü nasıl eklerim ?
B1336AE1-38A5-4C6B-8D8A-F8594E3D6199.jpeg

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı