Çift Kanal RAM Kombinasyonu

Yer
Sarıyer/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyoteknolog - Ziraat Müh.
Çift kanal RAM takılışı ile ilgili bir sorum olacak.
Anakartın kullanım kılavuzunu açtığımda çift kanal kullanım için belirtilen takılış sırası eklediğim ekran görüntüsünde mevcut. Channel A için 2. ve 4. slotlar belirlenmiş.

klavuz.jpg

Anakarta kitapta belirtilen ilgili sıralamaya göre taktığımda bellekler yan yana geliyor. Bir tanesi siyah bir tanesi ise kırmızı renkli yuvaya geldi. Normalde bu tip çift kanal kullanımında arada bir boşluk kalır ve bellekler aynı renkte olan 2 yuvaya otururdu diye biliyorum. Kitapçığı doğru anlamışımdır umarım bir sorma gerekliliği hissettim.
İyi Sosyal'ler.

takılı ram.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış takmışsınız. 2. ve 4. slota ya da 1. ve 3. slota takılmalı.

Çift kanal RAM takılışı ile ilgili bir sorum olacak.
Anakartın kullanım kılavuzunu açtığımda çift kanal kullanım için belirtilen takılış sırası eklediğim ekran görüntüsünde mevcut. Channel A için 2. ve 4. slotlar belirlenmiş.

Eki Görüntüle 337689

Anakarta kitapta belirtilen ilgili sıralamaya göre taktığımda bellekler yan yana geliyor. Bir tanesi siyah bir tanesi ise kırmızı renkli yuvaya geldi. Normalde bu tip çift kanal kullanımında arada bir boşluk kalır ve bellekler aynı renkte olan 2 yuvaya otururdu diye biliyorum. Kitapçığı doğru anlamışımdır umarım bir sorma gerekliliği hissettim.
İyi Sosyal'ler.

Eki Görüntüle 337690
A1 ve B1 diyor yani 1. slota ve 3'e takmaniz lazim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı