Çift kanal RAM takınca bilgisayar açılmıyor

MertcanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
GA-B75-DV3
İşlemci
i5 3450
Bugün 4 GB olan RAM'ı olan bilgisayarıma ekstradan 4 GB daha aynı marka RAM taktım. Bilgisayar açıldığı an kapandı. RAM'ları tek tek ve ayrı ayrı slotlarda denedim. Sıkıntısız tek olarak taktığımda her 2 RAM de çalışıyordu. Yani RAM'ler ve slotlar sağlam. RAM özelliklerini CPU-Z programından aldığım görüntülerle paylaştım. BIOS ise güncel. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230216_132154.jpg
    IMG_20230216_132154.jpg
    253 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230216_132259.jpg
    IMG_20230216_132259.jpg
    257,5 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20230216_132459.jpg
    IMG_20230216_132459.jpg
    283,5 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20230216_132507.jpg
    IMG_20230216_132507.jpg
    223 KB · Görüntüleme: 18
Bazen RAM'ler aynı marka model olsa bile üretim yıllarına göre çipleri değişebiliyor ve uyumsuzluk sorunları ortaya çıkabiliyor. Kit olmadığı sürece biraz şans işi.

Bugün 4 GB olan RAM'ı olan bilgisayarıma ekstradan 4 GB daha aynı marka RAM taktım. Bilgisayar açıldığı an kapandı. RAM'ları tek tek ve ayrı ayrı slotlarda denedim. Sıkıntısız tek olarak taktığımda her 2 RAM de çalışıyordu. Yani RAM'ler ve slotlar sağlam. RAM özelliklerini CPU-Z programından aldığım görüntülerle paylaştım. BIOS ise güncel. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Ram slotunda problem olabilir mi 1. slotda açılıyor 2. slotda ne durumda bilgi verirmisiniz ?

Aynı marka olması yeterli değil. Aynı model olması bile yeterli olmayabilir. Ürün numaraları aynı olursa ihtimali var. Ürün numaralarını kontrol edin. Anakartta doğru kanallara taktığınızdan da emin olun.

Birkaç kere denedikten sonra bilgisayar açılabildi. Niye ilk başta açılmadı bilmiyorum ama şu anlık sıkıntısız çalışıyor ve RAM'ler gözüküyor. İleride bir olumsuzluk olursa yazacağım.

Ram slotunda problem olabilir mi 1. slotda açılıyor 2. slotda ne durumda bilgi verirmisiniz ?
Her iki slot da sağlam ve çalışıyor.

Aynı marka olması yeterli değil. Aynı model olması bile yeterli olmayabilir. Ürün numaraları aynı olursa ihtimali var. Ürün numaralarını kontrol edin. Anakartta doğru kanallara taktığınızdan da emin olun.
Ürün numaraları aynı.

KVR1333D3N9/4G​

Bilgisayar arada bir reset atıyor kendi kendine.

Son düzenleme:
Birkaç kere denedikten sonra bilgisayar açılabildi. Niye ilk başta açılmadı bilmiyorum ama şu anlık sıkıntısız çalışıyor ve RAM'ler gözüküyor. İleride bir olumsuzluk olursa yazacağım.

Her iki slot da sağlam ve çalışıyor.

Ürün numaraları aynı.

KVR1333D3N9/4G​

Bilgisayar arada bir reset atıyor kendi kendine.
Bios sıfırla anakart sitesinde bios update varsa uptade yap sorunun çözülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı