Çift RAM takınca bilgisayar açılmıyor

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
Başlıkta açılmıyor yazdım ama şans eseri açabiliyorum, tam sorunu anlayamadım. Apacer Panther 8 GB DDR4 3000MHz RAM var elimde iki tane, bunları şu an ayrı ayrı çalıştırdığımda açılıyor ama çift RAM yaptığımda ekran kartı fanı ful yüke geçiyor ve siyah ekranda kalıyor bilgisayar. 1 saat önce nasıl oldu bilmiyorum ama çift RAM ile açtım ama 10 dakika önce bilgisayar dondu. D.O.C.P ayarlarını falan değiştirmiştim sistem açılmadığı için ama şu an hiçbir türlü çift RAM ile açamıyorum.

Bu sorunu daha önce de yaşıyordum ama o zaman şu an bulunan bir RAM ile G.Skill 2400MHz bir RAM vardı elimde, BIOS üzerinden ayar değiştire değiştire açıyordum bir daha bir yıl sorun yaşatmıyordu dayanamayıp aynı RAM'den aldım sorunun devam etmesi hepten sinir etti.

1694474829886.png

RAM'i normalde 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

1694476413876.png

Yine tak çıkar yapa yapa açtım bilgisayarı sanki hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor, bir daha yaşamak istemiyorum, bu sorunu var mı bir çözümü ya da neden kaynaklı bu sorun? Anakartım güncel, ASUS B350M-K kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi belleklerle ayrı ayrı çalıştırıp şu programdan ekran görüntüsü atar mısın? D.O.C.P de açarsan iyi olur.

Hocam şuan sistem çalıştığı için çıkartmaya korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı