Çift Modül 8GB(2x4) DDR4 CL15 vs Tek Modül 8GB DDR4 CL14

Merhaba
Bana göre 4x2 olanını alman daha mantıklı bellekler çift frekanslı calisirsa daha iyi olacağını umuyorum performansı etkilemez. Fakat tek modül alırsan sistemin yükü tek modüle biner benim demek istediğim 4x2 olan daha uzun omurlu olur diye düşünüyorum. İyi forumlar.

Tek 8GB al. Daha sonra para birikince aynısından al. Hem ucuz hemde daha performanslı olur.

Kingston Hyperx Fury 8GB 2133Mhz DDR4 Black HX421C14FB/8 Bellek
2x4 alıp para birikince bunu 4x4 yapmayı düşünüyorum. Olmaz mı?
Merhaba
Bana göre 4x2 olanını alman daha mantıklı bellekler çift frekanslı calisirsa daha iyi olacağını umuyorum performansı etkilemez. Fakat tek modül alırsan sistemin yükü tek modüle biner benim demek istediğim 4x2 olan daha uzun omurlu olur diye düşünüyorum. İyi forumlar.
Evet 2x4 almayı düşünüyorum, sonradan para birikince 4x4 yapamazmıyım?

Dual channel 8x2 4x4'den daha hızlı çalışır. Bütçen doğrultusunda kısa sürede 8gb aynısından alacaksan benim dediğim gibi yapmanı öneririm. Bir kere 8gb alırım tam alırım dersen de 2x4 şeklinde alman tabiki daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı