Çift monitör ekran kartını yorar mı?

Olmuyor hocam, 1050 Ti ile tarafımdan bizzat denendi.
VRAM'i tümden harcayan veya tüm TDP'yi kullanan bi oyun olsa fark edilirdi diye düşünüyorum o zaman. Bu kart 2. ekranı çalıştırmak için yoktan güç üretmiyor sonuçta. 1. ekran için harcanılan gücü 2. ekrana da harcıyor. Sadece ekrana görüntü gelmesi için (boşta yani) 15 W harcıyor mesela benim kart. 195 W TDP'si var. Ekran kartımı %100 kullanan bir oyun oynasam yani ekran kartım 195W harcasa sürekli ve 2. ekranı bağlasam 210 W harcamayacak; 15 W diğer ekran için harcanacak ve 180 W harcamış olacak 1. ekrandaki oyun için. Düşüş olmaz mı yani böyle? Olmuyorsa çok mantıksız geliyor bana, açıklama lazım yani aklım almadı :d %1 bile olsa düşüş olmalı yani.

Ben 1080P laptopuma 720p televizyon bağlamıştım, işlemci veriyordu ama görüntüyü. Bu yüzden doğal olarak CPU kullanımı arttı. Harici ekran kartım yani Nvidia sadece oyunlarda çalıştığı için FPS'im değişmedi. Hem 1. ekrandaki görüntüyü hem de 2.ekrandaki görüntüyü 1050ti verirse FPS düşüşü yaşanır.

Bence tek monitör bağlayıp alttan Spotify,Chrome vs. açmakla çiftt monitör bağlayıp diğer monitörden Spotify,Chrome açmak arasında bir Fark olmaz ama "BENCE" bir yanlışım varsa düzeltin.

VRAM'i tümden harcayan veya tüm TDP'yi kullanan bir oyun olsa fark edilirdi diye düşünüyorum o zaman. Bu kart 2. ekranı çalıştırmak için yoktan güç üretmiyor sonuçta. 1. ekran için harcanılan gücü 2. ekrana da harcıyor. Sadece ekrana görüntü gelmesi için (boşta yani) 15 W harcıyor mesela benim kart. 195 W TDP'si var. Ekran kartımı %100 kullanan bir oyun oynasam yani ekran kartım 195W harcasa sürekli ve 2. ekranı bağlasam 210W harcamayacak; 15 W diğer ekran için harcanacak ve 180W harcamış olacak 1. ekrandaki oyun için. Düşüş olmaz mı yani böyle? Olmuyorsa çok mantıksız geliyor bana, açıklama lazım yani aklım almadı :d %1 bile olsa düşüş olmalı yani.

Bir süre tek monitör kullanıp daha sonra boşta duran 1050P monitörü de bağlamıştım. Oyun içi FPS değerlerinde bir fark olmamıştı. Daha sonra masada alana ihtiyacım olduğu için tek monitöre dönmüştüm, gene fark olmamıştı.

Dediğiniz şey doğru olabilir, pek hakim değilim fakat pratikte fark yaratmadı bende.

Dediğiniz şey doğru olabilir, pek hakim değilim fakat pratikte fark yaratmadı bende.
Baya garibime gitti.
2. monitör işini şimdilik USB'den iPad 2'ye bağlanarak yapıyorum. Bu şekilde baya fark oluyor oyunlarda. Hem işlemci hem de ekran kartını kullanıyor bu şekilde. Ucuzdan bi monitör bulsam alacağım, lazım oluyor çoğu zaman. Tek ekran yetmiyor maalesef.

Bence tek monitör bağlayıp alttan Spotify, Chrome vs. açmakla çiftt monitör bağlayıp diğer monitörden Spotify, Chrome açmak arasında bir fark olmaz ama "bence" bir yanlışım varsa düzeltin.

1.ekran da oyun oynarsan 2.ekranda YouTube'dan 1080p video açarsan o zaman ekran kartını kullanır oyunda drop oluşur ama boşta iken normal işlemciyi kullanır ve ekran kartının VRAM'ını kullanır.

Geri
Yukarı