Çift monitör ekran kartını zorlar mı?

Çift monitörde haliyle ekran kartına biraz daha fazla yük binecek. Üst düzey bir ekran kartı ise bu zorlanmayı pek hissetmezsin.

Ekran kartı dandik ama idare ediyor gt630 2gb 128 bit ekran kartı

Çift monitör için üst seviye ve yüksek bellekli bir kart lazım ayrıca bu kart için çift mönitör gereği neden duyuyorsun?

Merhaba benim de bir sorum olacak, asus x550cc xo105d i7 laptopum var. Laptopuma HP w1907v eski bir ekran bağladım. Tasarımcıyım bazen çift ekran çalışıyorum birden fazla program çalıştırabiliyorum. Illustrator, photoshop, indesign gibi programlar. Bu şekilde kullanmak rahat oluyor. Bazen de yan ekranda film izliyorum ya da youtube açık oluyor. Hiçbir zaman oyun oynamadım ve oynamıyorum. Yaklaşık 1 aydır bu şekilde kullanıyorum. Dün'e kadar bir sorun yaşamadım. Fakat dün bilgisayarımda bir donma oldu. Hiçbir işlem yapamadım ve güç düğmesinden kapatmak zorunda kaldım. Bir ekranda illustrator diğerinde youtube açıktı. Bilgisayarımda hiçbir zaman donma sorunu yaşamadım.

Bu sorunun bağladığım diğer ekrandan kaynaklanabilme olasılığı var mı?

Dün internet üzerinden araştırma yaptım. Çift ekran eğer zorlarsa ekran kartının yanabileceği yazıyordu. Ve laptopumun bu serisinde ekran kartının anakarta gömülü olduğu ve herhangi bir sorunda değiştirilebilme olasılığı olmadığını da okudum. Aynı zamanda bunların tam terslerini de okuduğum için bir hayli kafam karıştı. Aynı zamanda bu bilgisayarımda iş de yapıyorum ve herhangi bir sorun yaşarsam şu an yeni bir bilgisayar alabilme olasılığım yok. Bu yüzden sorunun neden kaynaklandığını anlamaya ve doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorum.

Bu anlattıklarımın ekran kartıma zarar verebilme olasılığı var mıdır?

Bu arada ekran kartımla ilgili de şu şekilde bilgi vermek istiyorum:
Intel® HD Graphics 4000
DAC türü: İnternal
VRAM: 32 mb
Paylaşılan bellek: 1760MB
Geçerli görüntü modu: 1366x768 (32 Bit) 60 Hz
Monitör: Generic Pnp monitör
HDR: Destelenmiyor

Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı