Çift monitör ekran kartını zorlar mı?

Hasan Aslivar

Hectopat
144 Hz 1 ms monitör ile kullanıyorum ama YouTube'da video bakarken bulanıklık oluyor biraz, oyunlarda bir şey yok. Eski sistemimde kullandığım IPS panel 75Hz 21.5 1080p monitörü bağlayacağım, sorun olur mu sizce? Genelde o ekran boşta kalacak, ara sıra oyun oynarken YouTube'a gireceğim yani iki ekranda da oyun oynamayacağım. En fazla Chrome açık kalır diğer ekranda oyun oynamıyorken. Ekran kartım yüzde 51, fanlar dönüyorken 34 derece ama fanlar kapalı iken 48 derece falan. Normal mi? Bu arada Zotac LHR modeli ekran kartım var, mesela diyelim iki ekrandan da Chrome açtım ve birinde YouTube'dayım birinde Technopat, normalde oyun yokken ekran kartım 34 derece ya, artar mı? Yoksa aynı mı kalır?

Ryzen 5 5600X - 16 GB RAM 3600 MHz - 3060 Ti Zotac LHR 8 GB - Gigabyte B450 anakart - 650W PSU Corsair 80 Plus - 144 Hz 1 ms monitör.

Bir ekranda oyun diğer ekranda tarayıcı açarsan RAM'ine etki eder ekran kartına değil. Fakat video açarsan ekran kartını da kullanacaktır ama 34'ten 35'e çıksa bir şey olmaz :D

Orta halli bi sistemim var.ikinci monitörü etkinleştirince windows üzerinde gezinirken pek etki etmıyor ama Oyunlara girince Maus Lag'ı(cs oynarken mausda gecikme ve sanki oyun 300 fps değil de 40-30 fps gibi ) hissettiriyor.Bende böyle.işlemciyi bi tık upgrate ettim ekran kartını değiştirdim bi tık üstü falan filan ,Anakartı değiştirdim ama sorunu çözemedim .D sistem eskidi ondan dıye tahmın edıyorum.

Geri
Yukarı