Çift monitör için en iyi Desktop Enviroment

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
Sisteme her hafta yeni desktop environment kurarak kalıntı manyağı etmek istemiyorum. Zaten şu anda Xfce, Deepin kalıntıları ve GNOME sentezi fantastik bir şey oldu, bir daha bir şey kurarsam immutable bir dağıtım kurarım herhal, neyse.

KDE düşünüyorum. Fakat GNOME ile çok kavga ediyorlar. GNOME silemem. Mousepad ile çok rahat, Xfce çok küçük geliyor ve oradaki Windows 95 temamı bozasım yok.
Her türlü öneriye açığım. Üstte dediklerime aldırış etmeyin. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
MATE demek istiyorum sanırım. 2020'den beri severek kullandığım bir DE. Ayrıca sistemdeki GNOME kalıntılarıyla kavga edeceğini de zannetmiyorum çok fazla.

Ben çift monitör kurulumum ile GNOME kullanıyorum ve memnunum. Wayland'e geçtiğimden beri daha da stabil ve akıcı çalışıyor. Kullanışlı touchpad özellikleri de artısı.

Ben çift monitör kurulumum ile GNOME kullanıyorum ve memnunum. Wayland'e geçtiğimden beri daha da stabil ve akıcı çalışıyor. Kullanışlı touchpad özellikleri de artısı.
GNOME olabilir belki ama daha bilgili arkadaşlar vardır.

GNOME kararlı bir DE olduğu için GNOME dedim.
Sanırım bol bol plugin ekleyeceğim bir iki işi rahatlatmak için, şu an saf kullanıyorum.
MATE demek istiyorum sanırım. 2020'den beri severek kullandığım bir DE. Ayrıca sistemdeki GNOME kalıntılarıyla kavga edeceğini de zannetmiyorum çok fazla.
Mate ile pek anlaşamadım daha önceleri

Sisteme her hafta yeni desktop environment kurarak kalıntı manyağı etmek istemiyorum. Zaten şu anda Xfce, Deepin kalıntıları ve GNOME sentezi fantastik bir şey oldu, bir daha bir şey kurarsam immutable bir dağıtım kurarım herhal, neyse.

KDE düşünüyorum. Fakat GNOME ile çok kavga ediyorlar. GNOME silemem. Mouse pad ile çok rahat, Xfce çok küçük geliyor ve oradaki Windows 95 temamı bozasım yok.
Her türlü öneriye açığım. Üstte dediklerime aldırış etmeyin. Şimdiden teşekkürler :)

GNOME ile bir gün kadar çift monitör kullandım. Gerçekten kullanışlıydı. KDE'nin de bu noktada kötü bir performans sergileyeceğini sanmam özünde yenilik ve özellişterme odaklı bir DE zaten. GNOME ile de rahatlıkla kullanabilirsin.

Nasıl bir plugin düşünmüştünüz? İki seneyi aşkın GNOME kullanıyorum, belki istediğiniz şeyi bulmada yardımcı olabilirim.
Açıkcası bilmiyorum, birkaç sinir olduğum noktası var da tam isim ver deseniz sayamam. Extention mağazasından 3-4 şey indirdim, dock, caps num lock ışığı, clipboard vesair.

Açıkçası bilmiyorum, birkaç sinir olduğum noktası var da tam isim ver deseniz sayamam. Extention mağazasından 3-4 şey indirdim, dock, caps NumLock ışığı, clipboard vesair.

Tabii sizin tercihiniz, ancak dock kullanmak mantıklı gelmiyor açıkçası. Her zaman ekranın belli bir kısmını kaplıyor.

Win+{1,2,3,4...} kısayolunu kullanarak Dock'ta bulunan uygulamaları açabiliyorsunuz. Yerlerini ezberlemeniz gerekiyor ama alışma süreci oldukça kolay. Eğer yerini unutursanız Win tuşuna basıyorsunuz ve altta dock beliriyor.

Diğer konularda bir bilgim yok maalesef, haklısınız.

Son düzenleme:
Tabii sizin tercihiniz, ancak dock kullanmak mantıklı gelmiyor açıkçası. Her zaman ekranın belli bir kısmını kaplıyor. Win+{1, 2, 3,4..} kısayolunu kullanarak Dock'ta bulunan uygulamaları açabiliyorsunuz. Yerlerini ezberlemeniz gerekiyor ama alışma süreci oldukça kolay. Eğer yerini unutursanız Win tuşuna basıyorsunuz ve altta dock beliriyor.

Diğer konularda bir bilgim yok maalesef, haklısınız.

Ben de dock kullanıyorum ama bir tek Overview'da aktif oluyor. Varsayılan da buydu sanırsam. Onun haricinde Firefox, filemanager, terminal, Steam, Discord ve GNOME ayarları için kısayollar atadım. Çok daha rahat oluyor bana kalırsa Dock'a kıyasla.

Yeni konular

Geri
Yukarı