Çift monitör kullanırken düşük kalite oluyor

benchapo

Femtopat
Daha fazla  
Laptopa HDMI ile ikinci ekranı taktım. İkinci ekranı ana monitör olarak kullanıyorum fakat monitörde hiçbir şey HD kalitede gözükmüyor. Arka plan dahil çözünürlüğe göre ayarlasam bile olmuyor. Laptop ekranında her şey HD fakat yan monitörde olmuyor. Videolar filmler HD kalitede olsa bile pixellerini sayabiliyorum, ayarlardan baktım monitör HD destekliyor fakat ne yaparsam yapayım düzeltemedim. Yardımcı olabilecek var mı, eski PC masaüstü onda bu sorun olmamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopa HDMI ile ikinci ekranı taktım. İkinci ekranı ana monitör olarak kullanıyorum fakat monitörde hiçbir şey HD kalitede gözükmüyor. Arka plan dahil çözünürlüğe göre ayarlasam bile olmuyor. Laptop ekranında her şey HD fakat yan monitörde olmuyor. Videolar filmler HD kalitede olsa bile pixellerini sayabiliyorum, ayarlardan baktım monitör HD destekliyor fakat ne yaparsam yapayım düzeltemedim. Yardımcı olabilecek var mı, eski PC masaüstü onda bu sorun olmamıştı.

Belki laptop ekrani kucuk oldugu icin sana kalitesi kötü geliyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlükleri ve HZ değerlerini kontrol etmeni öneririm. Ben de senin gibi kullanıyorum hatta Eylül de bütçe ayırıp Type-C ile 3. Ekranımı takacağım. HZ değeri düşük ise ekran soluk ve kötü görünüyor en yükseğine alman gerek. Çözünürlük de önemli ve Ölçeklendirme. Örnek koyuyorum 1. Ve 2. Ekranı.
1687303466640.png
1687303488019.png

%125 olan 15.6" Laptop ekranı, %100 olan 27" Monitör.

Belki laptop ekrani kucuk oldugu icin sana kalitesi kötü geliyordur.
hayır laptopta hd bir şeyler açtığımda direkt yüksek kalite gösterirken yan monitörde her şeyin düşük pixel olduğu açıkça ortada

Çözünürlükleri ve HZ değerlerini kontrol etmeni öneririm. Ben de senin gibi kullanıyorum hatta Eylül de bütçe ayırıp Type-C ile 3. Ekranımı takacağım. HZ değeri düşük ise ekran soluk ve kötü görünüyor en yükseğine alman gerek. Çözünürlük de önemli ve Ölçeklendirme. Örnek koyuyorum 1. Ve 2. Ekranı.
Eki Görüntüle 1829850 Eki Görüntüle 1829851
%125 olan 15.6" Laptop ekranı, %100 olan 27" Monitör.
ikinci monitörü aldığımda 75 hz olarak almıştım fakat bu laptopa bağladığımda yenileme hızı ayarlarında max 60 ı görüyo laptop ekranıda 60 hz oluyo çözünürlük ikisininde 1920x1080 acaba laptop falan mı desteklemiyo ikinci monitörü. Baya bi kurcaladım ama bulamadım çözümünü

Hayır laptopta HD bir şeyler açtığımda direkt yüksek kalite gösterirken yan monitörde her şeyin düşük pixel olduğu açıkça ortada.

İkinci monitörü aldığımda 75 Hz olarak almıştım fakat bu laptopa bağladığımda yenileme hızı ayarlarında Max 60'ı görüyor laptop ekranıda 60 Hz oluyor çözünürlük ikisinin de 1920x1080 acaba laptop falan mı desteklemiyor ikinci monitörü. Bayağı bir kurcaladım ama bulamadım çözümünü.

Arkadaşım yaşamıştı çıkışı maximum 120Hz veriyordu 1080P'de, laptopunun çıkışta verebildiği Max değeri araştır belki desteklemiyordur.

Ekran kartın NVIDIA ise NVIDIA Denetim Masası'ndan monitörlerin çözünürlüğünü ve doğru hatırlıyorsam Hertz değerini de değiştirebiliyorsun. Ekran kartın AMD ise AMD'nin keni uygulamasında bulabileceğin bir şey.

Harici ekran kartının sürücüleri kurulu mu? Laptoplarda bir dahili birde harici 2 grafik birimi olabiliyor. Mesela bi tanesi intel hd 5000 grafik diğeri 1050 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı