Çift monitör kurulumu nasıl olmalı?

pelinlia09

Femtopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Monitör
S24D332
Merhaba arkadaşlar, benim basit bir sorum olacak yayın açtığım için kurma ihtiyacı duydum ama pek bilgim yok. Bundan dolayı size danışmak istedim. Benim ikinci bir monitörüm var ve bunu kurmak istiyorum ama herhangi bir o monitörden kablo yok. HDMI kablosu da yok, sadece HDMI kablosu alsam yeter mi acaba? Benim sistem bilgilerim ise.
Anakart: Casper Nirvana desktop 00000000 1.0
Ekran kartı: RX 570 8 GB.
İlk monitörüm: S24D332.

-İkinci monitör ismini bilmiyorum ama onu da Casper ile birlikte alır iken almıştık. Eğer o da gerekli ise onu yazarım. Yardım ederseniz şimdiden teşekkür ederim.

Monitörde HDMI girişi varsa kablosu olması lazım ayrıca güç adaptörüde olması gerek o zaten kaybetmediyseniz kutusundan çıkar. Çok zor ihtimaldir ama, monitör modelini belirtmediğiniz için bilemiyorum, HDMI girişi belki yoktur modeli yazarsanız bakabiliriz girişlerine ayrıca adaptöre de dikkat edin.

Monitörde HDMI girişi varsa kablosu olması lazım ayrıca güç adaptörüde olması gerek o zaten kaybetmediyseniz kutusundan çıkar. Çok zor ihtimaldir ama, monitör modelini belirtmediğiniz için bilemiyorum, HDMI girişi belki yoktur modeli yazarsanız bakabiliriz girişlerine ayrıca adaptöre de dikkat edin.

İkinci monitörün ismi 18.5 W LED monitör model no: M989a.
Arkasının resmini çekmeme gerek var mı?
Ek olarak o güç adaptörünü kaybettim maalesef :(

1669714833265.png

Eğer monitörünüz buysa yakından bakınca sizde göreceksiniz VGA ve DVI girişi var kabloları ona göre almanız gerek ve maalesef 570 ekran kartınızda iki girişte yok diye biliyorum onunda modelini atmanız gerek emin olmak için, eğer yoksa HDMI dönüştürücü alabilirsiniz, ama adaptör konusunda uyumlu bir adaptör bilemiyorum bulmanız gerek.

Eki Görüntüle 1587890

Eğer monitörünüz buysa yakından bakınca sizde göreceksiniz VGA ve DVI girişi var kabloları ona göre almanız gerek ve maalesef 570 ekran kartınızda iki girişte yok diye biliyorum onunda modelini atmanız gerek emin olmak için, eğer yoksa HDMI dönüştürücü alabilirsiniz, ama adaptör konusunda uyumlu bir adaptör bilemiyorum bulmanız gerek.

575ce670a5c7164fd82f9f33985f23dc.png

Ekran kartım bu.

Programı gösteriyor olması lazım yükleyip grafik bölümünden ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Programı gösteriyor olması lazım yükleyip grafik bölümünden ekran görüntüsü atabilir misiniz?
d01d1e7eabd58fc1963c2799eaa398d7.png

HDMI dönüştürüyle kablo sorununu çözersiniz aşırı pahalı bir şey değil zaten ama adaptör konusunda girişi uyması lazım voltaj falan uyması lazım internette monitör modelinize göre adaptör bulabiliyorsanız bir araştırın yoksa başkasını uydurmanız gerekecek.

Götürebileceğiniz bilgisayarcı varsa onda belki adaptör bulunabilir internete göre biraz fiyatı yüksek satacaktır ama çalışan ve uyumlu adaptör bulmuş olursunuz, kablo işini de orada denersiniz hem.

Yeni konular

Geri
Yukarı