Çift monitör sevdasının sebebi nedir?

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Bu çift monitör sevdasının sebebi nedir?
Herkes yayın mı açıyor? Çok merak ettim, mantıklı bir sebebi var mı acaba? GTX 1050 Ti'la çift monitör kullanan biri bile vardı herhalde, FPS düşürmekten başka bir işe yarıyor mu?

Ayrıca, yayın açmak da çok saçma geliyor. Keza yayın için çift monitör alanların %95'inin 3'den az izlendiğine kalıbımı basarım.

Başlangıçta az izlenmek normaldir. İnsanların hevesini kırmamak lazım. %98'i başarısız olacak ama belki de %2'sinin hayatı değişecek, bunu bilemeyiz.

Herkes yayın mı açıyor? Çok merak ettim, mantıklı bir sebebi var mı acaba? GTX 1050 Ti'la çift monitör kullanan biri bile vardı herhalde, FPS düşürmekten başka bir işe yarıyor mu?

Ayrıca, yayın açmak da çok saçma geliyor. Keza yayın için çift monitör alanların %95'inin 3'den az izlendiğine kalıbımı basarım.

Tek yayın amaçlı değil ki bir taraftan oyun oynarken bir taraftan başka bir şeylere bakmak.
Bir yandan Twitch yayınlarını izlerken bir yandan oyun oynamak araştırma text dosyasını yazmak gibi şeyler içinde kullanılıyor.
Yani kısacası sizin tek bildiğiniz bakış açısı yayıncılık olduğu için size çok saçma geliyor.

FPS düşürmek mi? Fazladan program açmazsanız FPS düşmez. Arkada açtığınız programı ikinci ekrana alırsanız bilgisayar farklı bir işlem mi yapıyor? Hayır yapmıyor sadece siz ikinci ekranda görüyorsunuz, tek ekran varken de arkada çalıştırdığınız program aynı şekilde yoracaktır sistemi, gözünüzün önünde olmayınca arkada çalışmıyor izlenimi vermesin. Ek olarak işleri gerçekten kolaylaştırıyor. Son olarak FPS ikinci ekrana bağlı değildir.

Garip bir konu olmuş bence iki monitörde işlerini daha rahat hallediyorsun örneğin bir yerden çizim yaparken bir yerden Discord'a bakabiliyorum veya video falan izleyebiliyorum çift monitör zorunluluk olmasa da daha rahat hissettiriyor.

Birinci monitörden bir dolu iş yapmak, bir işi yarıda bırakmak gibi davranışların önüne geçmek için ikinci monitör kullanılıyor.

Bütçesi yetenin yapabileceği makul bir uygulama.

Tek yayın amaçlı değil ki bir taraftan oyun oynarken bir taraftan başka bir şeylere bakmak.
Bir yandan Twitch yayınlarını izlerken bir yandan oyun oynamak araştırma text dosyasını yazmak gibi şeyler içinde kullanılıyor.
Yani kısacası sizin tek bildiğiniz bakış açısı yayıncılık olduğu için size çok saçma geliyor.
Aynen oyun oynayayım yanda discord açayım.
Oyun oynarken yapacağın araştırmadan ne kadar verim alabilirsin acaba?

FPS düşürme olayı abartılma olay. Program acmassaniz FPS düşürmez. 930M çöpuyle bile sorunsuz kullanıyorum ve 2. ekran işleri acayip kolaylaştırıyor. Denemeden bilemezsiniz, emin olun. En basit bir CTRL+C/V işleminde bile zaman kazandırıyor.

Garip bir konu olmuş bence iki monitörde işlerini daha rahat hallediyorsun örneğin bir yerden çizim yaparken bir yerden Discord'a bakabiliyorum veya video falan izleyebiliyorum çift monitör zorunluluk olmasa da daha rahat hissettiriyor.
Dostum farkında mısın bilmiyorum da, Discordu Alt+Esc veya Alt+Tab kombinasyonu ile saniyeler içinde açabiliyorsun. Onu geçtim, sürekli Discord'u kontrol edecek kadar önemli ne olabilir? Poğaça mı var yoksa sunucuda?

Yayın'da Chat'e bakmak oyun içinde veya YouTube'da Discord'a bakmak ne var ne yok diye falan asında kullanışlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı