Çözüldü Çift monitör yapmak için hangi çoklayıcılar alınmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Kasam Aerocool Aero One frost, anakartım ise mATX B450M S2H. Ana monitörüm Acer Nitro QG221QBIi, ayriyeten elimde eski bir Lenovo marka monitör var.

Kasamda gördüğüm kadarıyla ekran kartına bağlı bir tane HDMI, sanırım bir tane DisplayPort, bir tane de anakarta bağlı VGA girişi var. Ek olarak elimdeki Lenovo monitörde sadece VGA girişi var, bu monitörü anakarttaki VGA girişine bağlayınca görüntü gelmiyor. Sanırım işlemcimin (ryzen 3 3100) olmayan dahili grafik birimine bağlamaya çalıştığım için böyle oluyor.

Durum böyle olunca aklıma bir fikir geldi, VGA to HDMI kablosu alacaktım ancak daha önce bu tarz bir çoklayıcı kullanmadığım için kafam karıştı. Ben bunu ekran kartında bulunan HDMI girişine mi bağlayacağım? Diyelim öyle yaptım, bu sefer ana monitörüm olan Acer Nitro QG221QBIi'yi kullanamam? Çünkü o ekran kartındaki HDMI girişine bağlı. O çoklayıcı aldığım zaman HDMI girişi VGA'ya dönüşecek.

Bunu düşününce aklıma yeni bir fikir geldi, HDMI çoklayıcı alıp VGA to HDMI kablosunu ona takacağım. Doğru muyum? Eğer doğruysam HDMI çoklayıcı ve VGA to HDMI kablosu önerir misiniz?

Çözüm
Kullanman gereken dönüştürücüler bunlar.

Birinci monitörü bunla;

İkinci monitörü ikisinden biri ile;

Dark DK-HD-ADPXVGA kodlu ürün muhtemelen 1 ay içinde stoğa gelecek. Teknobiyotik'e sormuştum.

Hocam bizim dükkanın kamera sistemini iki ekran kullanmak için bunu kullanıyorum. Biraz ısınıyor ama kullanmaya engel değil https://www.hepsiburada.com/s-link-...-coklayici-p-BSBT3004612840096?magaza=Poltech
Bu çift ekran için kullanılmaz. Ekran kartında VGA yok.

Birinci monitörü bunla;

Dark DK-HD-ADPXVGA kodlu ürün muhtemelen 1 ay içinde stoğa gelecek. Teknobiyotik'e sormuştum.

Hocam bizim dükkanın kamera sistemini iki ekran kullanmak için bunu kullanıyorum. Biraz ısınıyor ama kullanmaya engel değil https://www.hepsiburada.com/s-link-...-coklayici-p-BSBT3004612840096?magaza=Poltech
Bu çift ekran için kullanılmaz. Ekran kartında VGA yok.

Çözüm

Birinci monitörü bunla;

Teşekkür ederim, linkini attığın ürünler örnek mi yoksa alayım mı?

Son kez bir soru soracağım, ana monitörün çözünürlüğü 1920x1080 iken ikinci monitörün çözünürlüğü 1440x900. Bir sıkıntı olur mu?
Hayır olmaz. Sadece pencere kaydırırken oran değişecek. Geçişte ufak bir zıplama olacak.

Geri
Yukarı