Çift monitör yapmak performansı ne kadar düşürür?

sharp44

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, evimde epey eski Windows XP yüklü bir laptop var. Aktif olarak video kurgu işiyle uğraşıyorum ve videolara ekleyeceğim görselleri vesaire alıp sürüklemem gerekiyor, Alt Tab atıyorum falan derken zaman geçiyor. Bu laptopu ikinci monitör olarak kullansam ne kadar bir performans düşüşü ve RAM - CPU - ekran kartı kullanımı artışı yaşarım? PC Özelliklerimi aşağıya yazıyorum:

i5 3330 3GHz
16 GB RAM
GTX 750 Ti 2 GB Ekran Kartı
480GB + 240GB SSD

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Gözle görülür bir fark oluşmuyor hocam.
Monitörler gpu yada cpu kullanmıyor bu yüzden performans kaybına yol açmaz monitörler. Eğer yeterli güç kaynağınız ve girişiniz varsa 10 monitör bile kullanabilirsiniz aynı anda.
Teşekkürler, güç kaynağımın markasını bilmiyorum hazır aldım sistemi. Öğrenmenin yolu var mıdır?

Çokta bir önemi yok. Ucu ucuna yeten bir güç kaynağı değilse problem yaratmaz tahminimce. Bu arada umarım bu hazır sistemi 300 liraya falan almışsınızdır iyi para bayıldıysanız geçmiş olsun.
2.5kya aldim hocam.
Neden öyle dediniz ki?
Şuan oynadığım tüm oyunlarda gayet tatmin edici fps değeri veriyor.
İşlemcisi düşük epey o yüzden mi öyle diyorsunuz?

2.5kya aldim hocam.
Neden öyle dediniz ki?
Şuan oynadığım tüm oyunlarda gayet tatmin edici fps değeri veriyor.
İşlemcisi düşük epey o yüzden mi öyle diyorsunuz?
Paraya yazık olmuş. Biraz daha üstüne koyup 10 civarına çok güzel sistemler bulunabilirdi elbet, yine de sizin kararınız. Sistem genel olarak işlemci ve ekran kartından ve muhtemelen anakarttan değersiz olmuş.

Bu sistem bu fotoğraf çekildiğinde 6750XT roga bağlı idi, bundan önce yine 3 monitör 2070 Super'e bağlıydı ve şu an 4070 bağlılar, hepsinde de tek monitör oyun testi 2 ve 3 olarak ayrı ayrı denedim hiçbirinde FPS düşürmesi olmadı 100 FPS aldığım oyun yine 100dü :)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-10-08 at 02.08.53.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-08 at 02.08.53.jpeg
    331,1 KB · Görüntüleme: 17
Bu sistem bu fotoğraf çekildiğinde 6750XT roga bağlı idi, bundan önce yine 3 monitör 2070 Super'e bağlıydı ve şu an 4070 bağlılar, hepsinde de tek monitör oyun testi 2 ve 3 olarak ayrı ayrı denedim hiçbirinde FPS düşürmesi olmadı 100 FPS aldığım oyun yine 100dü :)
Sanırım bu arkadaşın sistemi var.

Paraya yazık olmuş. Biraz daha üstüne koyup 10 civarına çok güzel sistemler bulunabilirdi elbet, yine de sizin kararınız. Sistem genel olarak işlemci ve ekran kartından ve muhtemelen anakarttan değersiz olmuş.

Hocam ben 2.5K'ya aldım diyorum siz üstüne koyup 10 civarına daha iyisini alabilirdiniz diyorsunuz arada az değil 7.5k fark var :D

Çok sağlam setup kurmuşsunuz hocam emeğinize sağlık.

Geri
Yukarı