Çift monitör yönünü nasıl ayarlamalıyım?

Hababam38

Hectopat
Merhabalar,
Bu akşamdan itibaren çift monitör kullanmaya başladım laptop ile. Yeni monitörü ana ekran yaptım ve laptopu sağ tarafa koydum ancak, sola doğru götürmem gerekiyor sağdaki monitöre yani laptopa bir dosya açıp laptop ekranında görmek istediğimde. Bunun ayarı nasıl olmalıdır? Bir yandan metin incelemesi yapıyorum, bir yandan notlar çıkarıyorum. Pencere geçişlerinde kafam karışıyor, acil çözmeliyim 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarı ile laptop ikinci ekran yapmak istiyorsunuz. Onu görüntü ayarlarından basılı tutup yapabilirsiniz. Bende bu şekilde kullanacağım ve sol tarafta olacak laptop. Ortada normal monitörü genişletilmiş ekran yapmalısınız. Kot farkını da yansıtabilirsiniz.

Evet bu dedikleriniz yaptım ancak laptopı masanın konumu gereği sağa koymam gerekiyor, sağa koyunca da büyük monitörden sola götürüp sağdaki ekrana geçişi yapmak kafamı çok karıştırıyor

Evet bu dedikleriniz yaptım ancak laptopı masanın konumu gereği sağa koymam gerekiyor, sağa koyunca da büyük monitörden sola götürüp sağdaki ekrana geçişi yapmak kafamı çok karıştırıyor.

Hocam şimdi şu şekilde yaptınız mı ben mi anlamadım. Laptop olan ekranı ayarlardan basılı tutup sağa çekin. 1 olan ekranı da sol tarafa laptop ile monitör arasında ki kot farkını da ayarlarda alt üst şekiliyle gözünüze göre ayarlayın. Görüntüleme seçeceğini de genişletilmiş ekran yaptıktan sonra monitörden sağa çekince laptop geçmiş olacak.

Hocam şimdi şu şekilde yaptınız mı ben mi anlamadım. Laptop olan ekranı ayarlardan basılı tutup sağa çekin. 1 olan ekranı da sol tarafa laptop ile monitör arasında ki kot farkını da ayarlarda alt üst şekiliyle gözünüze göre ayarlayın. Görüntüleme seçeceğini de genişletilmiş ekran yaptıktan sonra monitörden sağa çekince laptop geçmiş olacak.
Yapmıştım da sanırım uygula butonuna basmamışım, işe yaramıyor sandım 🙄 tekrar deneyince oldu. Teşekkürler

Geri
Yukarı