Çift monitörde 2. monitör açılmıyor

ÖzgürDeniz

Femtopat
Daha fazla  
Arkakadaşlar merhaba benim çift monitör kullanımımda bir sıkıntı var sıkıntı şöyle;

İlk 2. monitörü bağladığım zaman bilgisayarımı açtığımda 2'side görüntü veriyordu ama bu aralar bilgisayarımı açtığım zaman ilk BIOS ekranında görüntü veriyor masaüstü kısmına geldiği zaman 2. monitör görüntü vermiyor ( simsiyah ekran ) ana monitörüm görüntü.

2. monitörümün görüntü vermesi için HDMI kablosunu çıkartıp takmam gerekiyor o zaman geliyor ama bilgisayarımı açtığım zaman 2. monitörüme görüntü gelmiyor.

Masaüstü - görüntü ayalarında bazı şeyler yaptım ama bu sorunu düzeltemedim.

Bunun sebebi nedir?

1. ana monitörüm MSI Optix MAG271CQR.
2. monitörüm BenQ senseye 3 LED ( VGA çıkışı HDMI çevirip kullanıyorum )

Ekran kartım MSI 1660 Ti Gaming X
Anakart MSI MAG Z390 Tomahawk Intel Z390 soket 1151 DDR4 4400(OC) M.2

Yardımlarınızı beklıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkakadaşlar merhaba benim çift monitör kullanımımda bir sıkıntı var sıkıntı şöyle;

İlk 2. monitörü bağladığım zaman bilgisayarımı açtığımda 2'side görüntü veriyordu ama bu aralar bilgisayarımı açtığım zaman ilk BIOS ekranında görüntü veriyor masaüstü kısmına geldiği zaman 2. monitör görüntü vermiyor ( simsiyah ekran ) ana monitörüm görüntü.

2. monitörümün görüntü vermesi için HDMI kablosunu çıkartıp takmam gerekiyor o zaman geliyor ama bilgisayarımı açtığım zaman 2. monitörüme görüntü gelmiyor.

Masaüstü - görüntü ayalarında bazı şeyler yaptım ama bu sorunu düzeltemedim.

Bunun sebebi nedir?

1. ana monitörüm MSI Optix MAG271CQR.
2. monitörüm BenQ senseye 3 LED ( VGA çıkışı HDMI çevirip kullanıyorum )

Ekran kartım MSI 1660 Ti Gaming X
Anakart MSI MAG Z390 Tomahawk Intel Z390 soket 1151 DDR4 4400(OC) M.2

Yardımlarınızı beklıyorum.

Sağ tık > görüntü ayarları > aşağıda birden çok ekran var algılaya basın.

Monitör bilgisayara bağlı olduğu halde ( kabloları takılı hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen ) Başka ekran algılanamadı diyor .

Hocam tam olarak sizinle aynı sorunu yaşamaktayım şuan acaba çözdüyseniz bana da yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı