Çift monitörde açılış önceliği

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Merhabalar, dün akşam üzeri 27" DP girişli ana monitörümün yanına 18.5" VGA girişli bir monitör aldım. Ekran kartımda 3DP 1HDMI bağlantısı var. VGA kabloyu HDMI girişe dönüştüren aparat aldım. Monitörü bağladım hiç sorun yok. Ana ekran olarak 27" olanı ayarladım. Fakat bugün bilgisayarı açtığımda ana ekranımda sinyal yok yazısı geliyor. Bilgisayar açılana kadar 18.5 olan monitörden açılıyor. Ve açıldıktan sonra 27" ana monitöre görüntü dahi gelmiyor. Bu durum sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Benim bilgisayarım da ikincil monitörümde açılıyor başlatırken. Başladıktan sonra ise oturum açma ekranı birincil ekranıma geliyor. Senkronizasyon sorunu olmuş olabilir. lütfen ikincil monitörünü tekrar kur.

1613734112938.png

Bu windowsta seçiyoruz ya ekranları. Ordan birincil ikincil ayarlarını bi değiştir güncelle yani. Hangisi birincil ve ikincil bi hatırlasın bilgisayar. Sonra yeniden başlat.

Öncelikle hayırlı olsun. ☺️ Muhtemelen Bilgisayarın pci ekran kartı var ve 1. Monitörü ona takmışsın. Yani 2. Aygıt olarak bios onu görüyor. 2. Monutor onboard yani bilgisayarın ana kartının yerine taktığından olmuştur. 2sinin kablosunu değişmeyi dener misin?

Öncelikle hayırlı olsun. ☺️ muhtemelen bilgisayarın PCI ekran kartı var ve 1. monitörü ona takmışsın. Yani 2. aygıt olarak BIOS onu görüyor. 2. monutor onboard yani bilgisayarın ana kartının yerine taktığından olmuştur. 2sinin kablosunu değişmeyi dener misin?

Çok teşekkür ederim dostum :) ekran kartına taktım 2. monitörü de, bildiğim kadarıyla zaten yeni sistemlerde ekran kartı takılıysa Onboard'dan görüntü alınamıyor. Zaten 2.monitörü dediğim gibi ekran kartının HDMI çıkışına bağladım. 1. monitörüm de DP çıkışına bağlı.
Ekran kartının yazılımından değiştir bir de.

Vallahi Radeon ayarlarında öyle bir şeye rastlayamadım.

Çok teşekkür ederim dostum :) ekran kartına taktım 2. monitörü de, bildiğim kadarıyla zaten yeni sistemlerde ekran kartı takılıysa Onboard'dan görüntü alınamıyor. Zaten 2.monitörü dediğim gibi ekran kartının HDMI çıkışına bağladım. 1. monitörüm de DP çıkışına bağlı.

Vallahi Radeon ayarlarında öyle bir şeye rastlayamadım.

BIOS menünü atabilir misin muhtemelen orada bir ayar olur.

Geri
Yukarı