Çift monitörde entering Power Saving mode hatası

BY-Gurgen

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Web Tasarımcı
Merhaba.

Yaklaşık 4-5 ay önce topladığım bir sistemde Samsung SyncMaster 932NW model monitör kullanıyordum. Ve sık sık da televizyonu 2. monitör olarak takıp oyun oynarken film falan izliyordum. Bugün LG Flatron E2242 model monitörümü ana monitör olarak kullanıp, eskisini yan monitör yapayım dedim. İkisini taktıktan 30 saniye kadar sonra LG'de entering Power saving mode yazısı çıkıyor, monitörler kararıyor ve klavye-farenin ışığı gidiyor. Tekrar başlatana kadar da düzelmiyor.

Monitörleri tek tek bağlayınca bir problem yok, kablolarını birbirleriyle değiştirip test ettim. Monitörler VGA çıkışlı olduğu için dönüştürücü yardımıyla HDMI girişlerine takıyorum. Birçok yerde ekran kartından ayar yapmam vs. gerektiğini okudum ama daha önce televizyon falan kullanıyordum 2. monitör olarak, şimdi niye böyle oldu anlamadım. BIOS'a girip ayarları falan kurcalasam desem, çok hızlı geçiyor bir türlü BIOS'a giremiyorum. Ne yapabileceğim konusunda bir fikri olan var mı?
Teşekkür ederim.

Sistem:
Gigabyte B450M S2H
AMD Ryzen 5 2600
Sapphire Nitro+ RX 590 8G

Monitörler:
LG E2242 - Ana monitör yapmak istediğim
Samsung SyncMaster 932NW - Yan monitör olarak kullanmak istediğim

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift monitör ile ilgili sorun yaşayanlar çoğunlukla dönüştürücü kullanıyor. Tek monitör sorun olmuyor ama çift monitörü dönüştürücü ile yapmaya kalkınca sıkıntı oluyor. Büyük ihtimalle dönüştürücü sorunu yaşıyorsunuz. Bilgisayar açıkken BIOS ekranına girmeyi deneyin.
İzlemenizi öneririm.
Çözüm olarak HDMI olan bir monitör alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çift monitör ile ilgili sorun yaşayanlar çoğunlukla dönüştürücü kullanıyor. Tek monitör sorun olmuyor ama çift monitörü dönüştürücü ile yapmaya kalkınca sıkıntı oluyor. Büyük ihtimalle dönüştürücü sorunu yaşıyorsunuz. Bilgisayar açıkken BIOS ekranına girmeyi deneyin.
İzlemenizi öneririm.
Çözüm olarak HDMI olan bir monitör alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Tahmin ettiğiniz gibi problem çift dönüştürücü kaynaklıymış. DVI çıkışlı ikinci bir monitörle doğrudan bağlantı yaptığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım, kullanıyorum.

Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı