Çift monitörde iki farklı masaüstü kullanmak

ertancetin

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bir bilgisayarda çift monitör kullanıyorum. Bu çift monitörün bir ekranında masaüstü 1, bir ekranında masaüstü 2 olarak iki farklı masaüstü kullanmak istiyorum.
Bununla ilgili biraz araştırma yaptım ancak istediğim sonuca ulaşamadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Merhaba, bahsettiğim şey win+tab ile görüntülenen masaüstleri ile birbirinden ayırmak. Masaüstünü genişletmek değil.

Yaşadığı sorun bu değil diye düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse sağ monitörde opera açtı ama sol ekranda opera açılmadı çünkü sağ ve sol monitörlerin masatüstü farklı. Bunu bende araştırmıştım ancak bir sonuç elde edemedim. Büyük ihtimalle sadece iki farklı bilgisayar ile bu yapılabilir.

Masaüstü 1 - Masaüstü 2 olayını zaten Windows Genişletilmiş masaüstü olarak çözdü. Sizin birbirinden bağımsız 2 görüntü istiyorsunuz bunun için tek çözüm birbirinden bağımsız boot edilen iki makina.

1-
1677746317734.png

2- Sol üstte +Yeni Masaüstü simgesine tıkla.
İşini görecek mi deneyebilirsin.

1- Eki Görüntüle 1687113
2- Sol üstte +Yeni Masaüstü simgesine tıkla.
İşini görecek mi deneyebilirsin.
Aaa cidden güzel cevap bak ben bunu unuttum.

Doğru sanal masaüstü oluşturabilirsin bu arkadaşın attığı gibi. Bunun için CTRL + Win + D yaparak sanal masaüstü oluşturup, CTLR + Win + Sağ / Sol oklar ile bu masaüstleri arasında geçebilirsin. CTRL + Win + F4 ile de mevcut Sanal Masaüstünü kapatırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı